U2 - Stuck In A Moment You Can't Get Out Of

INTERSTUDENT 2019 dla doktorantki z PK

Mgr inż. Svitlana Sovinska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej została nagrodzona w IX edycji konkursu INTERSTUDENT 2019. Wyróżnienie w kategorii studiów doktoranckich laureatka odebrała podczas gali w czwartek 17 stycznia w Warszawie.

Konkurs INTERSTUDENT kierowany jest do studentów zagranicznych studiujących na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie. Jury konkursu wyróżnia osoby, które wykazują aktywność w środowisku akademickim – kulturalną, społeczną, ekologiczną, sportową – oraz osiągają dobre wyniki w nauce i biorą udział w ciekawych projektach badawczych.

Gala wręczenia nagród była częścią konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2019”, która w dniach 17-18 stycznia br. odbywa się w Warszawie. Biorą w niej udział przedstawiciele kluczowych instytucji i organizacji zajmujących się internacjonalizacją polskiego szkolnictwa wyższego.

Nagrodzona w konkursie INTERSTUDENT mgr inż. Svitlana Sovinska jest doktorantką w Katedrze Biotechnologii i Chemii Fizycznej Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.