Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - KULTYWATOR
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

24.09
2018
„Innowacja jest kobietą"

„Innowacja jest kobietą"

 
„Innowacja jest kobietą"
Dr inż. Maria Kurańska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej została wyróżniona przez Fundację Kobiety Nauki w 9. edycji konkursu pn. „Innowacja jest kobietą".

Rywalizacja skupiała osoby zajmujące się nauką - autorki innowacyjnych rozwiązań technologicznych lub koncepcji ich wdrożenia. Dr inż. Maria Kurańska została nagrodzona za wynalazek lekkiej i odpornej na pleśń pianki poliuretanowej, powstającej na skutek użycia odpadu komunalnego - zużytego oleju.

Konkurs „Innowacja jest Kobietą” służy promowaniu osiągnięć kobiet w sektorze naukowo-badawczym. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została dr hab. Aneta Ptaszyńska z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prezentując metodę na leczenie infekcji grzybiczej oraz wspomaganie układu odpornościowego pszczół przez wzbogacenie diety zimowej owadów bakteriami z rodzaju Lactobacillus.   

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners