OneRepublic - Missing Persons 1& 2

Informatyka najpopularniejszym wyborem

Do najczęściej wybieranych kierunków studiów w tym roku należały: informatyka, automatyka i robotyka, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, transport, inżynieria biomedyczna, architektura, budownictwo oraz mechanika i budowa maszyn.

W I turze najpopularniejszy kierunek informatyka zgromadził 8 osób na jedno miejsce (łącznie 1917 kandydatów, kierunek prowadzony jest na trzech wydziałach). Podczas elektronicznej rekrutacji uczelnia przyjęła 7783 podania o przyjęcie na kierunek podstawowy na studiach stacjonarnych I stopnia (więcej niż przed rokiem). Średnio o jedno miejsce na PK aplikowało 2,5 kandydata.
Po ogłoszeniu list osób zakwalifikowanych do przyjęcia, od 12 do 17 lipca wydziałowe komisje rekrutacyjne będą przyjmować dokumenty od kandydatów. 19 lipca na większości kierunków ogłoszone zostaną ostateczne listy osób przyjętych i osób zakwalifikowanych do przyjęcia z list rezerwowych po pierwszej turze rekrutacji. Natomiast na kierunkach, na których obowiązywał egzamin lub prezentacja portfolio, pierwsze wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 19 i 20 lipca.

Dodatkowy nabór na Politechnikę Krakowską planowany jest na sierpień i wrzesień.