Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Tabu - Tabu ft. Cheeba & Grizzulah / Marzenia
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.07
2019
Informatyka najpopularniejsza w rekrutacji na Politechnikę Krakowską

Informatyka najpopularniejsza w rekrutacji na Politechnikę Krakowską

 
Informatyka najpopularniejsza w rekrutacji na Politechnikę Krakowską
Informatyka, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, informatyka stosowana, transport, informatyka w inżynierii komputerowej, automatyka i robotyka, architektura, budownictwo, mechanika i budowa maszyn – to kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej w I turze rekrutacji na rok akademicki 2019/2020.

W pierwszej turze rekrutacji na PK najwięcej kandydatów w liczbach bezwzględnych aplikowało na kierunki: informatyka (Wydział Informatyki i Telekomunikacji, 1202 kandydatów), budownictwo w j. polskim lub angielskim (Wydział Inżynierii Lądowej, 840), architektura w j. polskim lub angielskim (Wydział Architektury), automatyka i robotyka (Wydział Mechaniczny), informatyka stosowana (Wydział Mechaniczny), transport (Wydział Inżynierii Lądowej), mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny), informatyka w inżynierii komputerowej (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej).

Jeśli chodzi o zainteresowanie kandydatów wyrażone liczbą osób na miejsce, to najpopularniejszym kierunkiem rekrutacji także była informatyka na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji (11,1 kandydatów na miejsce). W czołówce były też: odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (6 osób na miejsce), informatyka stosowana na Wydziale Mechanicznym (6), transport na Wydziale Inżynierii Lądowej (4,8), informatyka w inżynierii komputerowej na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (4,7), automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym (4,7) mechanika i budowa maszyn (Wydział Mechaniczny - 3,1), architektura na Wydziale Architektury (2,9), inżynieria medyczna (Wydział Mechaniczny - 2,9), gospodarka przestrzenna (2,4).

Podczas I tury elektronicznej rekrutacji uczelnia przyjęła 7853 podania o przyjęcie na kierunek podstawowy na studiach stacjonarnych I stopnia (nieco więcej niż przed rokiem, wtedy złożono 7783). W ofercie na nowy rok akademicki jest 3177 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia. Średnio o jedno miejsce na 8 wydziałach i 30 kierunkach studiów na PK aplikowało w I turze 2,47 kandydata.


Już rozpoczęła się druga tura rekrutacji na Politechnikę Krakowską. Kandydaci mogą w niej dokonywać elektronicznej rejestracji na studia I stopnia do 22 lipca 2019 r. Zgodnie z prowadzonymi w tym roku nowymi zasadami naboru jest on prowadzony w trzech turach. Rejestracja do ostatniej, trzeciej tury ruszy 1 sierpnia br. i potrwa do 15 września. Szczegółowy harmonogram rekrutacji dostępny jest w portalu rekrutacyjnym PK, tam też można znaleźć niezbędne informacje o kierunkach studiów, terminach zgłoszeń i dokumentach. W sumie na wszystkich rodzajach i stopniach studiów PK przygotowała w letniej rekrutacji 4,7 tys. miejsc.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners