Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Myslovitz - Ksiazka z droga w tytule
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

21.08
2020
Informatyka bije rekordy w rekrutacji na Politechnikę Krakowską

Informatyka bije rekordy w rekrutacji na Politechnikę Krakowską

 
Informatyka bije rekordy w rekrutacji na Politechnikę Krakowską
Informatyka, informatyka stosowana, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, informatyka w inżynierii komputerowej, automatyka i robotyka, inżynieria medyczna, architektura, budownictwo – to kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej w pierwszej turze rekrutacji.

Najpopularniejszym kierunkiem w pierwszym naborze na rok akademicki 2020/2021 była – podobnie jak w poprzednich latach – informatyka. O jedno miejsce walczyło 11 osób! Dziś, 20 sierpnia,  na PK ogłoszenie wyników I tury rekrutacji, kandydaci złożyli w niej zdecydowanie więcej podań o przyjęcie na kierunek podstawowy niż w ubiegłym roku. Zainteresowani studiami na Politechnice Krakowskiej nadal mogą się rekrutować, już w najbliższy poniedziałek, 24 sierpnia, rozpocznie się drugi nabór.
 
W pierwszej turze rekrutacji na PK najwięcej kandydatów w liczbach bezwzględnych aplikowało na kierunki: informatyka (Wydział Informatyki i Telekomunikacji, 1222 osób), budownictwo w j. polskim lub angielskim (Wydział Inżynierii Lądowej, 889), architektura w j. polskim lub angielskim (Wydział Architektury, 780), informatyka stosowana (Wydział Mechaniczny), automatyka i robotyka (Wydział Mechaniczny), elektrotechnika i automatyka (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej), gospodarka przestrzenna (kierunek międzywydziałowy).
 
Jeśli chodzi o zainteresowanie kandydatów wyrażone liczbą osób na miejsce, to najpopularniejszym kierunkiem w rekrutacji także była informatyka na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji (11,3 kandydatów na miejsce). W czołówce są też: informatyka stosowana na Wydziale Mechanicznym (9,2), odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (8,6), automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym (4,8), informatyka w inżynierii komputerowej na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej (4,5), inżynieria medyczna (WM, 4,06), geoinformatyka (nowość na WIŚiE, 3,7), architektura na Wydziale Architektury (3,2), gospodarka przestrzenna (kierunek międzywydziałowy, 2,9), matematyka stosowana (nowość na WIiT, 2,7).
 

Podczas I tury elektronicznej rekrutacji uczelnia przyjęła 9036 podań o przyjęcie na kierunek podstawowy na studiach stacjonarnych I stopnia – tj. o ponad 1100 więcej niż przed rokiem (ponad 15 proc.). W tym roku w ofercie Politechniki Krakowskiej jest 3301 miejsc na tym rodzaju studiów, średnio o jedno miejsce aplikowało 2,74 kandydata. W sumie na wszystkich rodzajach i stopniach studiów PK przygotowała w letniej rekrutacji 4794 miejsca, w tym w tym 4182 miejsca na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia (pozostałe na studiach II stopnia, tu rekrutacja trwa do połowy września).  Oferta studiów niestacjonarnych (płatnych) I stopnia także cieszyła się większym zainteresowaniem niż przed rokiem.

Drugi nabór na PK rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 10 września. Planowana jest także trzecia tura rekrutacji na Politechnikę - między 23 a 25 września.
 
Szczegółowe informacje o rekrutacji na Politechnikę Krakowską są dostępne w portalu rekrutacyjnym PK, tam też można znaleźć niezbędne informacje o kierunkach studiów, harmonogramie rekrutacji i wymaganych dokumentach. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners