Radio Nowinki PK: KULTYWATOR

I spotkanie użytkowników QGIS

W najbliższy wtorek 19 czerwca na Politechnice Krakowskiej spotkają się przedstawiciele szkół wyższych, firm komercyjnych i samorządów by debatować o QGIS - najpopularniejszej darmowej aplikacji do pracy z danymi przestrzennymi.

Aplikację QGIS pierwotnie przygotowano do tworzenia map; jako narzędzie pracy z danymi przestrzennymi. Za sprawą otwartej licencji GPL do projektu włączyli się liczni programiści i naukowcy z różnych krajów i regionów. QGIS użytkują geodeci i inżynierowie, ale również archeolodzy, biolodzy i ekonomiści. Aplikacja działa na wszystkich dostępnych platformach, jest bezpłatna i często wykorzystywana, zarówno przez naukowców, jak i firmy komercyjne.

I spotkanie użytkowników programu QGIS odbędzie się 19 czerwca br. w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” przy ul. Warszawskiej 24. Ze względu na duże zainteresowanie rejestracja uczestników została już zamknięta.

Organizatorami wydarzenia są: QGIS Polska, Polska Grupa Użytkowników QGIS, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej oraz Studenckie Koło Naukowe Hydrogeomatyki Szuwarek”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z członkiem KN „Szuwarek”, w której można usłyszeć więcej szczegółów.