Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

08.04
2022
I etap konkursu o Tadeusza Kościuszce za nami. Wielki Finał już 22 kwietnia

I etap konkursu o Tadeusza Kościuszce za nami. Wielki Finał już 22 kwietnia

 
I etap konkursu o Tadeusza Kościuszce za nami. Wielki Finał już 22 kwietnia
1 kwietnia odbył się I etap X edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Do konkursowych zmagań zarejestrowało się blisko 300 uczestników ze wszystkich województw. Zgodnie z regulaminem, do finałowej rozgrywki weszło tylko dziesięć osób: pięcioro uczniów i pięcioro studentów, którzy swoją wiedzę o patronie Politechniki Krakowskiej sprawdzą teraz w II etapie – już 22 kwietnia.
Do udziału w I etapie jubileuszowej edycji konkursu kościuszkowskiego, zarejestrowały się 293 osoby. W tym gronie najliczniej reprezentowane były województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie, ale także wielkopolskie, dolnośląskie i świętokrzyskie.  
 
1 kwietnia uczestnicy przystąpili do testu on-line – musieli odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych dotyczących życia i działalności Tadeusza Kościuszki. O udziale w finale decydowała suma punktów uzyskanych za poprawne odpowiedzi – 1 punkt za każdą poprawną odpowiedź oraz punkty za niewykorzystany czas – 0,5 punktu za każdą pełną minutę niewykorzystanego czasu. W wypadku równej liczby punktów uzyskanej przez kilku uczestników decydował dokładny czas udzielenia odpowiedzi – im krótszy, tym wyższa pozycja w rankingu.
 
Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Zdobywca I miejsca otrzyma laptop i 2000 zł. Uczestnik, który zajmie II miejsce, zdobędzie tablet i 1500 zł. Za III miejsce przewidziano czytnik e-booków i 500 zł. Troje najlepszych uczniów może też liczyć na dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej – nawet 100 punktów na wszystkie kierunki z wyjątkiem architektury krajobrazu i inżynierii wzornictwa przemysłowego. 
 
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, dostępnej pod adresem: kosciuszko.pk.edu.pl
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners