Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Blink-182 - Stay Together For The Kids
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.08
2021
#hulajzgłową i dbaj o innych!

#hulajzgłową i dbaj o innych!

 
#hulajzgłową i dbaj o innych!
Ruszyła akcja społeczna #hulajzgłową, która ma uwrażliwić osoby zdrowe na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, w tym niesłyszących, niewidomych, niepełnosprawnych ruchowo, ale też osób starszych i dzieci. Ideą jest zmiana negatywnych zachowań użytkowników hulajnóg elektrycznych: niewłaściwego parkowania czy niebezpiecznego poruszania się w pieszych ciągach komunikacyjnych.
Według danych szacunkowych, polskie chodniki przemierza ok. 20 tys. hulajnóg elektrycznych, mogących osiągać prędkość nawet 25 km/h. Niestety, wraz ze wzrostem popularności tego środka transportu, lawinowo rośnie liczba kolizji i wypadków z ich udziałem. Najczęstsze powody to lekkomyślność, prędkość i brawura. Z kolei źle zaparkowana hulajnoga może być nie tylko przeszkodą dla pieszych, ale poważnym zagrożeniem dla osób z niepełnosprawnościami, szczególnie niewidzących lub niedowidzących oraz poruszających się na wózkach.
 
Wystarczy sekunda refleksji – jej brak to dla niepełnosprawnych pobyt w szpitalu, długa rekonwalescencja i trauma, powodujące lęk przed samodzielnym poruszaniem się w przestrzeni publicznej.
 
26 lipca odbyło się wydarzenie online pod hasłem #hulajzgłową, poświęcone bezpiecznemu i rozważnemu korzystaniu z tego środka transportu. Gośćmi były osoby z niepełnosprawnościami, eksperci ruchu drogowego, ubezpieczeń oraz pasjonaci hulajnóg.
 
Celem spotkania było dotarcie do najliczniejszej grupy użytkowników – młodzieży oraz szerokiego grona osób z niepełnosprawnościami. Celem kampanii #hulajzgłową będzie wzrost świadomości, że żyjemy we wspólnocie, a otaczająca nas przestrzeń ma służyć wszystkim w sposób bezpieczny, otwarty i przyjazny. 

--

Źródło: Krakow.pl

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners