Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Gallery - Catalyst
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.12
2019
Grudzień z Beksińskim

Grudzień z Beksińskim

 
Grudzień z Beksińskim
Ostatni miesiąc roku to wyjątkowa okazja dla wszystkich fanów twórczości Beksińskiego! Zapraszamy nie tylko do Galerii obrazów, ale także na czasową wystawę rysunków i fotografii oraz – w ramach cyklu spotkań literackich liteARTura – na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską.
 
Czasowa wystawa 100 rysunków i 100 fotografii autorstwa Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich
 
Beksiński do dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych i najbardziej odkrywczych fotografików lat 50. Krytyka, akcentując nowatorski sposób potraktowania fotografii, klasyfikowała go przede wszystkim jako twórcę awangardowego. Artysta nigdy nie traktował fotografii jako środka utrwalającego rzeczywistość, ale jako osobistą kreację świata poprzez właściwą sobie ekspresję. W 1959 r. całkowicie zrezygnował z aparatu jako narzędzia kreacji artystycznej na rzecz malarstwa, rysunku i rzeźby. Prezentowane na wystawie fotografie stanowią przekrojowy zbiór – od portretów żony Zofii, przez nieomal reporterskie zdjęcia rodzinnego Sanoka, po abstrakcyjne faktury i kolaże.
 
Rysował z kolei Beksiński przez całe życie – zmieniając style i techniki, tworząc korespondujące ze sobą serie grafik i pojedyncze szkice. Na wystawie w Nowohuckim Centrum Kultury zwiedzający zobaczą prace z lat 1956 – 2000, tworzone w rozmaitych technikach i formatach.
 
Wystawa czynna:
10-22 grudnia 2019 r. (poniedziałek – sobota w g. 11.00-19.00, niedziela w g. 12.00-19.00)
bilety – 10/8 zł

Beksińscy. Portret podwójny
Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską – reporterką, autorką bestsellerowych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Komeda” oraz „1945. Wojna i pokój”, laureatką Nike Czytelników 2016. Jak mówi „Beksińscy. Portret podwójny” to książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.
 
Spotkanie:
11.12.2019 r. (środa), sala kameralna 203, g. 18.00
bilet – 2 zł

Świat Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości
Stworzona przez studio Polyrain (dawniej 11th Dimension) aplikacja została po raz pierwszy zaprezentowana w marcu 2015 roku w Tarnowie, będąc jednocześnie pierwszym doświadczeniem na świecie łączącym sztukę tradycyjną z wirtualną rzeczywistością. De Profundis jest w pełni immersyjnym, opartym na wirtualnej rzeczywistości doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować przestrzenie najbardziej znanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Ideą projektu, jest udostępnienie miłośnikom malarstwa nowej formy interakcji ze sztuką.
 
Projekt dostępny:
13-15 grudnia 2019 r. (piątek – sobota w g. 11.00-19.00, niedziela w g. 12.00-19.00)
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners