Radio Nowinki - MUZYKA Z NOWINKOWEGO GLOSNIKA

GEECCO na Politechnice Krakowskiej

Gender Equality in Engineering through Communication and Commitment - ma na celu opracowanie oraz zastosowanie Generalnego Planu Równości, ułatwiającego rozwój kariery zawodowej kobiet-inżynierów. Politechnika Krakowska jest jedną z czterech uczelni w Europie, realizujących ten prekursorski projekt.

Projekt GEECCO rozpoczął się 1 maja 2017 r. i będzie trwał do 30 kwietnia 2021 r. Poza PK, jest on wdrażany również na: Technische Universität Wien (TUW), Universitat Politecnica de Catalunya (UPC) z Hiszpanii i Universita degli Studi Mediterranea di Reggio Calabria (UNIRC) z Włoch. Głównym założeniem jest pomoc w rekrutowaniu kobiet-inżynierów i rozwijaniu ich kariery zawodowej, budowanie dobrej praktyki inżynierskiej oraz zaangażowanie kobiet w edukację inżynieryjną.
Projekt GEECCO realizowany na Politechnice Krakowskiej został wyróżniony w czerwcu br. podczas III Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie. Prowadzone działania uznano za najlepszą inicjatywę na rzecz równości w roku 2018.

Więcej znajdziecie na pk.edu.pl.