The Scorpions - Wind Of Change

Gdy złotówkę dasz, uśmiech dziecka masz

W poniedziałek 14 listopada studenci Politechniki Krakowskiej oficjalnie rozpoczęli tradycyjną akcję charytatywną „Studenci Dzieciom - Mikołajki”. Już po raz 29. zbierają pieniądze na prezenty mikołajowe dla dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Tegoroczna kwesta wystartowała o godz. 12.00 pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki na terenie Kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Wolontariusze akcji pojawią się z puszkami m.in. na terenie kampusów Politechniki, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach studenci będą kwestować także przed kilkoma krakowskimi kościołami oraz w studenckich klubach muzycznych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjno-sportowego i na prezenty dla dzieci z kilku ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie i Żmiącej koło Ujanowic. Na zakończenie akcji, 6 grudnia Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej odwiedzi dzieci i wręczy im prezenty.

Akcję „Studenci Dzieciom - Mikołajki” organizuje Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej. Honorowy patronat nad akcją objęli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz rektor PK. Radio "Nowinki" sprawuje patronat medialny.

Więcej o akcji na stronie internetowej: www.mikolajki.pk.edu.pl