Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coma - Sto tysiecy jednakowych miast
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

30.11
2020
Galeria „GIL” ponownie otwarta – dodatkowe piętro, więcej powierzchni, udogodnienia

Galeria „GIL” ponownie otwarta – dodatkowe piętro, więcej powierzchni, udogodnienia

 
Galeria „GIL” ponownie otwarta – dodatkowe piętro, więcej powierzchni, udogodnienia
Bogatsza o nową kondygnację i ponad 1000 metrów dodatkowej powierzchni, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, wyposażona w nowoczesne narzędzia konferencyjne i systemy bezpieczeństwa, z nowymi przestrzeniami do studenckiego coworkingu i odpoczynku – po półtorarocznej przerwie Galeria „GIL” Politechniki Krakowskiej ponownie została uruchomiona.
Od momentu powstania w latach 70. budynek stanowi przestrzeń do pracy i nauki dla studentów PK, tutaj odbywają się także wystawy oraz konferencje naukowe i biznesowe. Przebudowa kultowego miejsca na mapie kampusu głównego Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 kosztowała blisko 15 mln zł. 
 
– Dzięki nadbudowie nowej kondygnacji zyskaliśmy ponad 1000 m kw. dodatkowej powierzchni użytkowej na cele dydaktyczne i biurowe. Pomysłowo zaaranżowana przestrzeń galerii daje nowe możliwości organizowania konferencji i spotkań biznesowych czy aktywności studenckich. Prace remontowe miały bardzo szeroki zakres. Cały obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz obecnych przepisów w zakresie bezpieczeństwa – mówi rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz. – Dzięki zmianie aranżacji pomieszczeń, zyskały na funkcjonalności sale dydaktyczne i pomieszczenia biurowe na I piętrze. Jest tu też nowa, otwarta przestrzeń dla studentów, m.in. na potrzeby coworkingu. 
 
W przebudowanej Galerii „GIL” nowe siedziby będą mieć m.in.: Szkoła Doktorska, Centrum Transferu Technologii, Centrum Doskonalenia Badań Naukowych, Dział Współpracy Międzynarodowej wraz z sekcją Erasmus, Samorząd Studentów Wydziału Inżynierii Lądowej, Samorząd Doktorantów, Dział Zarządzania Nieruchomościami, będą też sale wykładowe dla Wydziałów Informatyki i Telekomunikacji oraz Inżynierii Lądowej.
 
Całkowita powierzchnia Galerii „Gil” po remoncie to 4111,82 m kw.  Dzięki pracom budowlanym, rozpoczętym w maju 2019 r., przybyło dokładnie 1090,52 m kw. dodatkowej powierzchni użytkowej na nadbudowanym piętrze. Kompleksowej przebudowie poddano też dotychczasowe kondygnacje. Zmiana aranżacji pomieszczeń na I piętrze umożliwiła uzyskanie bardziej funkcjonalnych sal do dydaktyki oraz biur, które spełniają obowiązujące warunki techniczne. 
 
Bardzo ważnym aspektem przeprowadzonych prac było dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dostęp na wszystkie kondygnacje galerii zapewnia winda, która zatrzymuje się w holu głównym. Na każdej kondygnacji znajdują się odpowiednio przystosowane toalety. Ponadto, w przejściach między pomieszczeniami nie ma progów, które mogłyby stanowić utrudnienie. 
 
W ramach inwestycji wykonano termomodernizację całego budynku, pomalowano elewację, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, dostosowano obiekt do obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Wymieniono i uzupełniono okablowanie instalacji elektrycznej, słaboprądowej oraz AV, zamontowano energooszczędne oświetlenie, wykonano dodatkową wymaganą wentylację mechaniczną.  
 
Galeria „GIL” została otwarta w 1973 r. Od tego czasu w budynku zorganizowano kilkaset wystaw znanych twórców i początkujących artystów. W obiekcie znajdowały się biura i sale wykładowe, stołówka oraz sala konferencyjna. Po przeprowadzonej właśnie przebudowie i otwarciu obiektu – gdy ustanie pandemia koronawirusa – wrócą tu ważne wydarzenia uczelniane, m.in. Dzień Otwarty PK, spotkania społeczności uczelni, akcje studenckie, konferencje naukowe i biznesowe.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners