Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Bethel - Muzyka serc
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.11
2019
FutureLab wspiera kreatywnych studentów

FutureLab wspiera kreatywnych studentów

 
FutureLab wspiera kreatywnych studentów
FutureLab – stworzona specjalnie dla studentów nowa jednostka Politechniki Krakowskiej już działa! Będzie finansowo i organizacyjnie wspierać realizację studenckich planów i projektów naukowych. To także nowe miejsce na mapie PK – przy ul. Lea 114 na młodych twórców i ich mentorów czekać będą nowocześnie urządzone i wyposażone sale do wspólnej pracy i wypoczynku.

– Koncepcja FutureLab zrodziła się z potrzeby stworzenia przestrzeni, w której studenci – przy wsparciu finansowym uczelni i pomocy merytorycznej mentorów z PK i otoczenia biznesowego – mogliby realizować swoje naukowe i projektowe pasje, nawet te najbardziej futurystyczne i śmiałe. To będzie dla nich znakomity poligon i szansa na zdobycie praktycznych doświadczeń już w czasie studiów – mówi rektor PK prof. Jan Kazior.


FutureLab chce stymulować studentów Politechniki Krakowskiej do podejmowania naukowych i inżynierskich wyzwań. Właśnie ogłosił nabór do pierwszej edycji Konkursu na projekty studenckie. Do 30 listopada 2019 r. można do niego zgłaszać grupy studenckie i pomysły na innowacyjne rozwiązania, służące m.in. współczesnym miastom i przedsiębiorstwom. Idea FutureLab opiera się na koncepcji projektowania zintegrowanego, łączącego pracę specjalistów różnych branż, dlatego organizatorzy konkursu szczególnie zachęcają do aplikowania o wsparcie grupy złożone ze studentów różnych kierunków. Uczestnikom zwycięskich projektów FutureLab sfinansuje zakup materiałów i aparatury badawczej, zafunduje potrzebne oprogramowanie, zapłaci za wyjazdy studyjne, szkolenia i warsztaty studentów, zapewni bezpłatną opiekę mentorów uczelnianych i biznesowych, a nawet opłaci dodatkowe prace zlecone niezbędne dla realizacji projektu. Pomoże też w promocji projektu. Studenci i opiekunowie naukowi z PK zgłaszają się do konkursu przez prosty formularz dostępny na stronie FutureLab. Tam też wszystkie szczegóły i regulamin konkursu.

 

FutureLab to nie tylko inkubator futurystycznych idei, które mogą się zmienić w praktyczne rozwiązanie inżynierskie. To także – stymulująca kreatywność – przestrzeń do darmowego wykorzystania przez studentów PK przy ul. Lea 114 w Krakowie. Młodzi innowatorzy będą tu mieć do dyspozycji ponad 200 m² powierzchni z salami do dyskusji i pracy w grupach, prowadzenia szkoleń i eksperymentów. Pomyślano także o miejscu do odpoczynku z kuchnią, jadalnią i tarasem. Aktualnie trwa urządzanie siedziby FutureLab, w którym uczestniczą studenci PK. – Chcieliśmy, aby od początku studenci czuli się gospodarzami tego miejsca. To przestrzeń dla nich, więc najlepiej wiedzą czego w niej potrzebują, w jakim otoczeniu najlepiej im się twórczo pracuje. Do urządzania FutureLab-a zaprosiliśmy więc naszych studentów architektury i inżynierii wzornictwa przemysłowego, na ich zgłoszenia czekamy tylko do 6 listopada – mówi Monika Firlej-Balik z FutureLab. Nowocześnie wyposażone wnętrza będą gotowe pod koniec tego roku.

 

Politechnika Krakowska wspiera wszelkie formy aktywności studentów, m.in. poprzez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, AZS PK, Chór Akademicki „Cantata”, Krakowską Orkiestrę Staromiejską, Międzynarodowy Ośrodek Kultury Studentów PK, współfinansowanie działalności organizacji studenckich i kół naukowych.

 

Konkurs projekty studenckie FB


Więcej informacji na stronie www.futurelab.pk.edu.pl

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners