Florence + The Machine - Shake It Out

Firma Salumanus wspiera studentów PK

W środę 14 listopada na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej otwarto dydaktyczne laboratorium sieciowe Salumanusa - polskiego dystrybutora rozwiązań teleinformatycznych.

W ramach wsparcia polska firma przekazała Politechnice Krakowskiej sprzęt o wartości 35 tys. zł. W skład nowych stanowisk laboratoryjnych na PK wchodzi dziesięć nowoczesnych przełączników sieciowych DCN klasy L3 Enterprise wraz z okablowaniem.

Laboratorium dydaktyczne jest elementem szerszej kooperacji spółki i uczelni. Dzięki podpisanemu w maju 2018 r. porozumieniu firma współpracuje już z Politechniką przy organizacji praktyk i stażów dla studentów, realizacji prac dyplomowych oraz prowadzeniu certyfikowanych szkoleń i kursów dla studentów z udziałem ekspertów Salumanus. W ramach kolejnych transz wsparcia przekaże uczelni kolejny cenny sprzęt do budowy infrastruktury światłowodowej.