Unknown

FindAir, czyli inteligentny inhalator

Student Wydziału Mechanicznego PK, Jacek Mikosz, zaprojektował urządzenie, które zyskało uznanie branży medycznej. Wynalazek nosi nazwę FindAir. Jest to inteligentny inhalator dla astmatyków, gromadzący dane na temat zażywania leku i stanu zdrowia pacjenta, a dzięki specjalnemu algorytmowi pozwalający przewidywać ataki astmy.

Innowacyjne rozwiązanie jest promowane w formie start-upu i znalazło się w grupie dziesięciu najlepszych projektów wyłonionych w konkursie ogłoszonym przez inkubator innowacji w branży medycznej, zlokalizowany w Berlinie. FindAir pokonał 513 start-upów z dziedziny digital health.

Jacek Mikosz, twórca FindAir, studiuje na IV roku inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Nad projektem inteligentnego inhalatora pracował wspólnie z bratem Tomaszem Mikoszem, który był odpowiedzialny za marketing i sprawy biznesowe oraz Michałem Czyżem - specjalistą ds. technologii i programowania aplikacji mobilnych. Obydwaj są absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.