Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Czterej Pancerni i Pies - Czterej Pancerni i Pies - Desz
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

02.01
2017
FindAir, czyli inteligentny inhalator

FindAir, czyli inteligentny inhalator

 
FindAir, czyli inteligentny inhalator
Student Wydziału Mechanicznego PK, Jacek Mikosz, zaprojektował urządzenie, które zyskało uznanie branży medycznej. Wynalazek nosi nazwę FindAir. Jest to inteligentny inhalator dla astmatyków, gromadzący dane na temat zażywania leku i stanu zdrowia pacjenta, a dzięki specjalnemu algorytmowi pozwalający przewidywać ataki astmy.

Innowacyjne rozwiązanie jest promowane w formie start-upu i znalazło się w grupie dziesięciu najlepszych projektów wyłonionych w konkursie ogłoszonym przez inkubator innowacji w branży medycznej, zlokalizowany w Berlinie. FindAir pokonał 513 start-upów z dziedziny digital health.

Jacek Mikosz, twórca FindAir, studiuje na IV roku inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Nad projektem inteligentnego inhalatora pracował wspólnie z bratem Tomaszem Mikoszem, który był odpowiedzialny za marketing i sprawy biznesowe oraz Michałem Czyżem - specjalistą ds. technologii i programowania aplikacji mobilnych. Obydwaj są absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners