Coma - Pierwsze wyjscie z mroku

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie

W dniach od 17 do 19 maja w na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Nauki i Sztuki. Tym razem hasło przewodnie stanowi sformułowanie „Moc rozumu". Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Politechnika Krakowska.

Przez trzy dni na Rynku Głównym będzie funkcjonować Festiwalowe Miasteczko Naukowe. Celem tego wydarzenia jest prezentacja osiągnięć naukowych oraz przedstawienie korzyści, które przynosi rozwój technologiczny. W namiotach PK zaprezentują się wszystkie wydziały uczelni. O tym, co zaprezentują, przeczytacie na stronie głównej Politechniki Krakowskiej.

Pierwszego dnia festiwalu, w czwartek 17 maja, odbędzie się pokaz 3D mappingu na budynku dawnego Pałacu Królewskiego w Łobzowie, przy ul. Podchorążych 1, gdzie mieści się Wydział Architektury oraz Wydział Fizyki, Matematyki i Informatyki PK.  Pokazy będą odbywały się co 30 minut, począwszy od godz. 21.30.

Przypominamy o rozmowie, którą przeprowadziliśmy z organizatorami ze studenckiego koła grafiki komputerowej „Visgraph" na temat wspomnianego wydarzenia.

Szczegółowe informacje wraz z programem XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie znajdziecie pod adresem: fnis.pl