Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - WorekBuszu
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

13.05
2024
Festiwal Nauki i Sztuki na PK. W tym roku zapraszamy do Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej

Festiwal Nauki i Sztuki na PK. W tym roku zapraszamy do Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej

 
Festiwal Nauki i Sztuki na PK. W tym roku zapraszamy do Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej
Po pięciu latach przerwy wraca Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie. Politechnika Krakowska, która od samego początku istnienia festiwalu jest zaangażowana w tę świetną inicjatywę, w tym roku także przygotowała dla uczestników wydarzenia sporo naukowych atrakcji. Dużą nowością jest zmiana miejsca, w którym odbywa się Festiwal Nauki i Sztuki. Zamiast na Rynek Główny, zapraszamy uczestników na Politechnikę Krakowską – a dokładnie na kampus PK w Czyżynach, gdzie w naszym supernowoczesnym Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej przygotowujemy pokazy, warsztaty i eksperymenty.

 

Hasło tegorocznego, 20. festiwalu, brzmi „Kraków miastem nauki i sztuki”. Patronem wydarzenia jest prof. Marian Mięsowicz, jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, mający ogromny wkład w integrację środowiska naukowego Krakowa. Koordynatorem festiwalu jest w tym roku Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ciągu trzech dni goście będą mogli wziąć udział w ponad 300 wydarzeniach i odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów na kampusach krakowskich uczelni. Dodatkowo, na krakowskim rynku zostanie otwarta Kawiarenka Naukowa, w której odbywać się będą debaty i wykłady na najbardziej aktualne i wzbudzające powszechne zainteresowanie tematy, takie jak: zdrowe żywienie, energetyka jądrowa i AI.
 
W sobotę, 18 maja o godz. 14:00 odbędzie się debata "Energetyka jądrowa krakoskim okiem". Energetycy i fizycy jądrowi z krakowskich ośrodków naukowych dyskutować będą o miejscu energetyki jądrowej w polskiej transformacji energetycznej, jej szansach i zagrożeniach. Jednym z ekspertów będzie profesor Jan Taler z Katedry Energetyki Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej. 
 
W trzecim dniu festiwalu na scenie pod Wieżą Ratuszową prezentować się będą zespoły, orkiestry, chóry i zespoły taneczne z poszczególnych uczelni. O godz 16:40 na scenie wystąpi Chór CANTATA, zaś o 19:25 będzie można wysłuchać utworów w wykonaniu Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej.
 
W tym roku, w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki na PK odbędzie się także Dzień Wynalazków, organizowany przez spółkę celową Politechniki Krakowskiej INTECH PK. To cykliczne wydarzenie popularyzuje najciekawsze pomysły o charakterze wdrożeniowym oraz pokazujących jak przyjaznym, twórczym i kreatywnym miejscem jest Politechnika Krakowska. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Politechnika Krakowska Twoim pierwszym wyborem”. Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Krakowskiej prof. Andrzeja Szaraty. 
 
Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie Politechniki Krakowskiej.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners