Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Wieczór w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

21.01
2020
Fenomen szopkarstwa krakowskiego - od tradycji do Listy UNESCO

Fenomen szopkarstwa krakowskiego - od tradycji do Listy UNESCO

 
Fenomen szopkarstwa krakowskiego - od tradycji do Listy UNESCO
Małe i duże, ruchome i statyczne. Wszystkie niezwykle kolorowe i bogato zdobione. Krakowskie Szopki są unikatowym dobrem na skalę światową. Skąd jednak wzięła się cała tradycja ich tworzenia?

By zrozumieć fenomen szopkarstwa zachęcamy do odwiedzenia 25 stycznia (sobota) o godzinie 14.00  Celestatu, gdzie swój wykład na ten temat wygłosi Małgorzata Niechaj.
 
W ramach spotkania zostanie zaprezentowana tradycja szopkarstwa krakowskiego – od teatrzyku kukiełkowego prezentowanego przez trupy kolędnicze do szopek konkursowych. Podniesiona zostanie rola i znaczenie konkursów szopek dla rozwoju tradycji oraz pokazanie zmian w tworzeniu szopek krakowskich jako wyjątkowych przykładów rękodzieła. Przedstawiona zostanie droga i starania depozytariuszy oraz Muzeum Krakowa  o wpisy na listy niematerialnego dziedzictwa krajową i UNESCO. Na koniec podkreślone zostanie znaczenie wpisów dla depozytariuszy oraz Muzeum i Krakowa na arenie krajowej i międzynarodowej. 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners