Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Foo Fighters - Monkey Wrench
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.04
2020
FaceBOOK - kiedy internet stają się literaturą

FaceBOOK - kiedy internet stają się literaturą

 
FaceBOOK - kiedy internet stają się literaturą
W ciągu ostatnich tygodni rzeczywistość zmieniła się bardzo szybko. Świat artystyczny stanął przed nie lada wyzwaniem - jak utrzymać uwagę odbiorców skoro koncerty, spotkania i wystawy są odwołane? Na pomoc wychodzi technologia, która daje szerokie spektrum możliwości. Zatem pojawiają się koncerty on-line, spotkanie autorskie w relacjach, wystawy wirtualne oraz... powieści udostępniane w sieci.
 
Pisarze proponują inicjatywę, która przypomina dawne czasy, kiedy to fragmenty powieści mogliśmy przeczytać w papierowej gazecie. Historia zatacza koło i w nowej, współczesnej formie możemy czytać literaturę prezentowaną przez samych autorów na ich stronach FB, bądź też w innych miejscach w internecie.

Inicjatywę zapoczątkował Wojciech Chmielarz w social mediach: „No dobra. To czas na drugą niespodziankę. To będzie zabawa, eksperyment. Pewna literacka przygoda. Na spotkaniach wielokrotnie mówiłem, że mam ochotę napisać taką prostą sensację. Westernową. O facecie, który przyjeżdża do miasteczka, zabija wszystkich złych i wyjeżdża. Ale jakoś nie potrafiłem się do tego zabrać. A wczoraj sobie pomyślałem, a może by teraz spróbować?” Jego powieść można juz czytać na stronie Facebookowej.

Inni pisarze zareagowali entuzjastycznie:  Jakub Ćwiek na swoim profilu prezentuje swoją minipowieść zatytuowaną "Trochę kultury", udostępnioną również za darmo, całkowicie "surową" i pisaną na bieżąco. "Kwarantannę" proponuje Grzegorz Kalinowski, którą przeczytać można na stronie magazynu "Pocisk".

Zachęcamy do śledzenia i korzystania z dobrodziejstw kultury w internecie, których pojawia się coraz więcej. To ważne, aby wspierać pracę artystyczną swoją uwagą i rozsyłać znajomym. Z pewnością będzie to duże wsparcie dla twórców, którzy niejednokrotnie stracili część dochodu na życie.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners