Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Queen - The Show Must Go On
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

19.03
2021
Ewaluacja po nowemu

Ewaluacja po nowemu

 
Ewaluacja po nowemu
Temat ewaluacji od wielu miesięcy był przedmiotem debat prowadzonych w środowisku akademickim, w tym także na Politechnice Krakowskiej.

Ograniczenia spowodowane pandemią — w szczególności prowadzenie obrad ciał kolegialnych w trybie on-line — utrudniły swobodną wymianę myśli, która wcześniej miała miejsce podczas posiedzeń Senatu akademickiego i innych spotkań na uczelni, o rozmowach nieformalnych nie wspominając. Mogło to sprawiać wrażenie, że zainteresowanie tematem przygasło.
 
Sprawa ewaluacji i kategoryzacji dyscyplin nauki powraca jednak nieustannie przy różnych okazjach. Przypomniał o niej rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz podczas debaty internetowej zorganizowanej w styczniu przez Samorząd Studencki PK. Mówił, że ewaluacja jest w tej chwili najważniejszym wyzwaniem stojącym przed uczelnią. Podkreślił, że celem naszej uczelni jest uzyskanie kategorii B+ we wszystkich dyscyplinach. Rektor poinformował społeczność akademicką, że sytuacja jest na PK stale monitorowana, a napływające informacje wskazują na wzrost aktywności naukowej.
Osobą najczęściej na PK indagowaną w kwestiach związanych z ewaluacją jest prof. Błażej Skoczeń z Wydziału Mechanicznego. W 2019 r. został on przewodniczącym nowo  tworzonej wówczas Komisji Ewaluacji Nauki (KEN). O różnych aspektach ewaluacji prof. Skoczeń wielokrotnie mówił podczas posiedzeń Senatu PK i innych spotkań na uczelni.
 
W obecnych warunkach dzieli się ze środowiskiem akademickim swoją bogatą wiedzą głównie w sposób zdalny. W grudniu ubiegłego roku wystąpił z referatem na temat ewaluacji podczas zorganizowanego w trybie on-line przez Politechnikę Krakowską XXX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dziekanów Wydziałów Elektrycznych, Elektroniki, Telekomunikacji, Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. Artykuł profesora na ten sam temat ukazał się również na łamach „Forum Akademickiego”. Znalazło się tam wyjaśnienie genezy idei ewaluacji działalności naukowej oraz wiele istotnych informacji na temat  działań podejmowanych przez Komisję Ewaluacji Nauki.
 
Cały artykuł o czekającej uczelnie ewaluacji w najnowszym wydaniu "Naszej Politechniki" - gorąco polecamy!
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners