Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Amarok - Fieldmour II
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

27.04
2018
Eksperymentalny pawilon parametryczny

Eksperymentalny pawilon parametryczny

 
Eksperymentalny pawilon parametryczny
Studenci koła naukowego Imago, działającego przy Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, stworzyli eksperymentalny pawilon, który stanowi unikalne przedsięwzięcie w skali świata. Konstrukcja zostanie przedstawiona podczas majowego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Koło Imago zajmuje się problematyką architektury parametrycznej oraz cyfrowymi narzędziami projektowania. W czasie prac nad eksperymentalnym pawilonem powstało autorskie oprogramowanie, dzięki któremu - za pomocą sześcioosiowego ramienia robotycznego firmy Fanuc - studenci byli w stanie wyciąć poszczególne fragmenty całej struktury.

Przy pracy nad projektem konstrukcji zespół posłużył się narzędziami projektowania parametrycznego. Wszystkie dane były przekazywane bezpośrednio pomiędzy aplikacjami, zarówno w celu przeprowadzenia symulacji wytrzymałościowych, stworzenia wizualizacji, jak i sterowania procesem wytwarzania.

Materiałem konstrukcyjnym wykorzystanym do produkcji pawilonu jest spieniony polistyren parkingowy. Konstrukcja liczy sobie 12 m długości i 7 m szerokości, jej wysokość to maksymalnie 3 metry. Jest to jedna z największych tego typu budowli na świecie oraz jedyna, w której zdecydowano o unikalności każdego z elementów.

Aby być na bieżąco, śledźcie facebook'a oraz stronę internetową koła Imago.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners