Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - BPK
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

29.01
2021
Eksperci Politechniki Krakowskiej z Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego dla Małopolski

Eksperci Politechniki Krakowskiej z Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego dla Małopolski

 
Eksperci Politechniki Krakowskiej z Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego dla Małopolski
Eksperci Politechniki Krakowskiej z Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu Wydziału Mechanicznego, kierowanej przez dr hab. inż. Macieja Szkodę, wspierają władze województwa małopolskie w zakupie nowego taboru kolejowego do obsługi połączeń aglomeracyjnych.

W ostatnich dniach została podpisana umowa o współpracy Katedry z Województwem Małopolskim na wykonanie prac pn. „Świadczenie usług doradztwa technicznego w zakresie kontroli procesu produkcji, odbiorów technicznych oraz odbiorów końcowych elektrycznych zespołów trakcyjnych” w ramach realizacji projektu pn. „Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń aglomeracyjnych”.
 
Wiosną 2020 r. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi połączeń aglomeracyjnych. Zakup dziewięciu pojazdów za prawie 300 mln zł brutto jest dofinansowany ze środków unijnych. Pierwsze pojazdy zostaną dostarczone do Krakowa na jesieni 2021 r., a cały kontrakt zakończy się w kwietniu 2022 r. Nadzór nad procesem dostarczenia pojazdów Małopolsce sprawują właśnie politechniczni eksperci. Jak informuje Katedra, to już druga umowa tego typu realizowana przez zespół pracowników badawczo-dydaktycznych Katedry Pojazdów Szynowych i Transportu dla Województwa Małopolskiego. W latach 2016/2017 Politechnika Krakowska, ówczesny Instytut Pojazdów Szynowych, zrealizował kontrakt dotyczący kontroli procesu produkcji, odbiorów technicznych oraz odbiorów końcowych trzynastu elektrycznych zespołów trakcyjnych serii „Impuls”.
 
Eksperci Katedry (wcześniej Instytutu) są też zaangażowani w inne strategiczne inicjatywy transportowe m.in. dla Krakowa i Małopolski. Realizowali m.in. część prac w ramach "Studium wykonalności szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie", którego Beneficjentem jest Gmina Miejska Kraków. Zajmowali się opracowaniem dokumentacji pozwalającej na dokładne określenie warunków realizacji szybkiego i bezkolizyjnego transportu szynowego w Krakowie z uwzględnieniem tzw. szybkiego tramwaju i budowy metra (studium koordynuje firma ILF Consulting Engineers Polska).  Ówczesny Instytut realizował zadania związane z doborem i oceną efektywności taboru szynowego, który mógłby zostać zastosowany w przypadku wdrożenia projektu.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners