Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

My Chemical Romance - Teenagers
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.03
2025
Eksperci Politechniki Krakowskiej na X Europejskim Kongresie Samorządów „Globalne wyzwania – lokalne rozwiązania”

Eksperci Politechniki Krakowskiej na X Europejskim Kongresie Samorządów „Globalne wyzwania – lokalne rozwiązania”

 
Eksperci Politechniki Krakowskiej na X Europejskim Kongresie Samorządów „Globalne wyzwania – lokalne rozwiązania”
Na Europejskim Kongresie Samorządów obecni będą naukowcy z Politechniki Krakowskiej, którzy aktywnie wezmą udział w panelach dyskusyjnych. Ich wiedza i doświadczenie przyczynią się do owocnych debat na temat przyszłości samorządów w Europie. To doskonała okazja, aby poznać innowacyjne rozwiązania i wymienić się pomysłami na rzecz rozwoju lokalnych społeczności!

 

 

 Rektor Szarata

 

Prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata
 

Rektor Politechniki Krakowskiej
 

Ekspert w zakresie analizy efektywności funkcjonalnej rozbudowy infrastruktury transportowej, ze szczególnym uwzględnieniem modernizacji linii kolejowych i układu drogowego. Opracowywał modele transportowe polskich miast i regionów, m.in.: Wrocławia, Poznania, Gdańska, Rzeszowa, Warszawy, Krakowa i Kielc. Przewodniczy Radzie Programowej ds. Rozwoju Systemu Transportowego Miasta Krakowa oraz Radzie ds. Budowy Metra.
 

Panele dyskusyjne:
 

„Akademicki status miasta – co to daje?” (3 marca, godz. 14.20)
 

„Czy Polska zdąży wykorzystać wszystkie środki z KPO?” (3 marca, godz. 16.40)

 M Bauer

Dr inż. Marek Bauer
 

Prorektor ds. studenckich Politechniki Krakowskiej
 

Adiunkt w Katedrze Systemów Transportowych Wydziału Inżynierii Lądowej. Zajmuje się modelowaniem i planowaniem systemów transportowych, a także metodologią badań podróży oraz jakością transportu zbiorowego.
 

Panel dyskusyjny: „Transport miejski przyszłości – zielony, nowoczesny i dostępny dla wszystkich?” (4 marca, godz. 10.00)

 Piotr Maka Dr hab. inż. Piotr Małka, prof. PK

 

Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej


Od ponad 23 lat zajmuje się automatyką, systemami sterowania, systemami bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa OT. Współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi. Kieruje własną firmą zajmującą się nowoczesnymi systemami automatyki i bezpieczeństwa IT przemysłowych systemów sterujących. 
 

Panel dyskusyjny: „Rozwój energetyki rozproszonej, czy to ma sens?” (4 marca, godz. 16.55)
 Przemysaw Jodowski Dr hab. inż. Przemysław Jodłowski, prof. PK

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
 

Chemik specjalizujący się w katalizie heterogenicznej, ochronie środowiska i chemii medycznej. Profesor na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.
 

Panel dyskusyjny: „O klimacie i środowisku raz jeszcze!” (4 marca, godz. 9.00)

 Krzysztof Pielichowski  

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Pielichowski
 

Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej
 

Profil jego działalności naukowo-badawczej dotyczy zagadnień związanych z wytwarzaniem, charakteryzowaniem i recyklingiem materiałów (bio)polimerowych, w tym badaniem procesów degradacji/stabilizacji termicznej oraz pirolizy tworzyw sztucznych.
 

Panel dyskusyjny: „Współpraca międzysektorowa jako klucz do zrównoważonego rozwoju” (3 marca, godz. 12.00)

 Agnieszka Generowicz Prof. dr hab. inż. Agnieszka Generowicz

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
 

Jej działalność naukowa koncentruje się również na zagadnieniach technologii odzysku, recyklingu i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zarządzania środowiskowego oraz prawa ochrony środowiska.
 

Panel dyskusyjny: „Nie śmieci, lecz surowce – działania samorządów w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym” (3 marca, godz. 14.20)

 Andrzej Wolak

Dr inż. Andrzej Wolak
 

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
 

Od ponad 25 lat zajmuje się hydrotechniką, ochroną przeciwpowodziową i inżynierią środowiska. Brał udział w wielu projektach badawczych z tego zakresu, lecz przede wszystkim zajmuje się praktycznymi aspektami tych zagadnień.
 

Panel dyskusyjny: „Powodzie – czy można się przed nimi uchronić?” (3 marca, godz. 13.10)

 Marcin Trojan Dr hab. inż. Marcin Trojan, prof. PK

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
 

Profesor PK w Katedrze Procesów Cieplnych, Ochrony Powietrza i Utylizacji Odpadów. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z energetyką zawodową, odnawialnymi źródłami energii i magazynowaniem energii. Autor i współautor wielu prac publikowanych w renomowanych czasopismach naukowych.
 

Panel dyskusyjny: „Magazyny energii – jak i gdzie magazynować energię?” /moderator/ (4 marca, godz. 15.50)

 Gancarzewicz Grzegorz Dr Grzegorz Gancarzewicz

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
 

W 2004 r. uzyskał stopień doktora informatyki Université Paris XI. Zajmuje się: matematyką dyskretną, teorią grafów, algorytmami i kryptografią. Zatrudniony na Politechnice Krakowskiej, a wcześniej na Akademii Górniczo-Hutniczej i Université Paris Descartes. 
 

Panele dyskusyjne:
 

„Seniorzy w cyfrowym świecie” (4 marca, 18.00)
 

„Efektywna budowa infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce: współpraca samorządów i sektora prywatnego na rzecz lepszej łączności dla mieszkańców” (4 marca, godz. 11.10)

 A Niemczynowicz Dr Agnieszka Niemczynowicz

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
 

Specjalizuje się w modelowaniu matematycznym, analizie danych i uczeniu maszynowym, w tym hiperzespolonych sieciach neuronowych i metodach statystycznych. Autorka ponad 50 publikacji w renomowanych czasopismach, laureatka Doak Award 2022. Kierowniczka międzynarodowych grantów dotyczących m.in. zastosowań AI.
 

Panel dyskusyjny: „Rola samorządów w edukacji dzieci z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: wyzwania i szanse” /moderatorka/ (3 marca, godz. 20.20)

 R Kycia  

Dr Radosław Kycia
 

Wydział Informatyki i Telekomunikacji
 

Specjalizuje się w sztucznej inteligencji, modelowaniu probabilistycznym i analizie danych. Zajmuje się także matematyką stosowaną, fizyką teoretyczną i informatyką, w tym algorytmiką i metodami numerycznymi. Programista. Jako wykładowca Politechniki Krakowskiej łączy teorię z praktyką, angażując się w interdyscyplinarne projekty badawcze.
 

Panel dyskusyjny: „Algorytm decyzji: czy sztuczna inteligencja może mieć ludzką twarz?” (4 marca, godz. 17.10)
 Anna Ziobro Dr inż. arch. Anna Ziobro, prof. PK

Wydział Architektury
 

Pracuje w Katedrze Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie projektowe w zakresie architektury oraz planowania przestrzennego w Polsce.
 

Panel dyskusyjny: „Technopolie – rozwój potencjału innowacyjnego ośrodków miejskich” (4 marca, 15.50)

 D Kubek Dr inż. Daniel Kubek

Wydział Inżynierii Lądowej
 

Kierownik Katedry Systemów Transportowych. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z modelowaniem i optymalizacją systemów transportowych i logistycznych. Brał udział i koordynował projekty B+R dotyczące wdrażania rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwach, a także kierował zespołem ds. opracowania metodyki szacowania wskaźników efektywności systemów ITS.
 

Panel dyskusyjny: „Infrastruktura transportowa – projekty, które gwarantują rozwój” (3 marca, godz. 19.15)

 A Ciaston Dr inż. Aleksandra Ciastoń-Ciulkin

Wydział Inżynierii Lądowej
 

Adiunkt w Katedrze Systemów Transportowych. Zajmuje się ekonomiką transportu, w tym organizacją i funkcjonowaniem transportu kolejowego w aglomeracjach, ekspert w wielu projektach związanych z rozwojem systemów kolejowych.
 

Panel dyskusyjny: „Przyszłość i rozwój rynku kolejowego” (4 marca, godz. 9.00)

 K Chwastek Mgr inż. Konrad Chwastek

Wydział Inżynierii Lądowej
 

Pracownik Katedry Systemów Transportowych. Zajmuje się kwestiami zrównoważonej mobilności, koncepcjami rozwoju zrównoważonych systemów transportowych polskich miast i gmin oraz badaniami związanymi z zachowaniami komunikacyjnymi. Autor dokumentów strategicznych takich jak plany transportowe i plany zrównoważonej mobilności, a także koncepcji rozwiązań transportowych dla wielu gmin i miast w Polsce.
 

Panel dyskusyjny: „Urbanistyka i planowanie przestrzenne wolne od absurdów” (4 marca, godz. 14.40)

 monika firlej Mgr Monika Firlej

Pełnomocniczka Rektora PK ds. współpracy z samorządami
 

Prawniczka, absolwentka studiów podyplomowych MBA oraz Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Miast. Zaangażowana w sprawy miejskie jako przewodnicząca Rady i Zarządu Dzielnicy II Grzegórzki w Krakowie. Kieruje FutureLab PK – jednostką, która wspomaga realizację studenckich projektów w formule Project-Based Learning.
 

Panel dyskusyjny: „Partnerstwa między samorządami a instytucjami edukacyjnymi i ich rola we wspieraniu edukacji” (4 marca, godz. 11.10)

 Maciej Suowicz Dr hab. inż. Maciej Sułowicz, prof. PK

Dziekan Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej
 

Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół akwizycji danych, diagnostyki uszkodzeń maszyn i napędów elektrycznych, sieci neuronowych, logiki rozmytej, pomiarów i analizy danych, diagnostyki procesów przemysłowych.

 Anna Chmura Mgr Anna Chmura

Wykładowca akademicki na kierunku komunikowanie promocyjno-wizerunkowe – reklama, branding, public relations. Kieruje Działem Promocji Politechniki Krakowskiej. Koordynowała Departament Komunikacji podczas ŚDM 2016. Współautorka publikacji „Media EDU. Zasady funkcjonowania w świecie nowych mediów”.

 

 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners