Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

pezet - mem prod auer
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

14.09
2020
#EKOrEWOLUCJA: segreguj odpady, zdobywaj nagrody

#EKOrEWOLUCJA: segreguj odpady, zdobywaj nagrody

 
#EKOrEWOLUCJA: segreguj odpady, zdobywaj nagrody
Jesienią mieszkańcy Krakowa ponownie będą mogli zaangażować się w ekologiczne przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska. W mieście rozstawiono trzy innowacyjne śmieciomaty, zbierające zużyte butelki plastikowe i puszki po napojach. Postawienie tego typu urządzeń było jednym z zadań zrealizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.
 
Sprzęt będzie działał na zasadach programu lojalnościowego, w którym zebrane punkty można wymienić na atrakcyjne ekogadżety. Specjalna aplikacja mobilna ułatwi nam sposób gromadzenia punktów oraz odbiór gadżetów. „Śmieciomaty z nagrodami” to rozwiązanie zaproponowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.
 
Śmieciomaty co do zasady mają edukować i zachęcać wszystkich zainteresowanych ekologią oraz dbałością o środowisko mieszkańców Krakowa, do regularnej segregacji plastikowych butelek oraz puszek po napojach. Butelki i puszki to w większości gospodarstw domowych towar, z którego nadmiarem się borykamy.
 
Skuteczna edukacja oraz wzajemne„zarażanie” siebie ekoentuzjazmem jest konieczne, ponieważ wciąż nie każdy wie, a są też i tacy, którzy nie chcą wiedzieć, że segregacja odpadów jest konieczna – tak samo, jak zgniatanie pustych butelek czy puszek przed wrzuceniem ich do kubła. Pełnoformatowa butelka zajmuje bardzo dużo miejsca w koszu, przez co automatycznie generujemy więcej nieczystości.
 
Urządzenia powinny rozwiązać codzienne problemy. Zalegające w domach odpady będzie można zgromadzić w trzech lokalizacjach:
 
  • Krakowskim Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, ul. Wysłouchów 34a,
  • Com-Com Zone na Kozłowce, ul. Facimiech 32,
  • Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158, ul. Strąkowa 3a.
 
Urządzenia wyposażone będą w aplikację mobilną ECO Portfel, którą będziemy mogli bezpłatnie pobrać na telefon w sklepach Google Play oraz AppStore. Stworzony system pozwoli nam kolekcjonować na indywidualnym koncie punkty i wymieniać je na EKOgadżety.
 
Co zrobić, żeby wymienić odpady na punkty?
 
  • zainstalować i uruchomić aplikację ECO Portfel na telefonie – aplikacja, służąca do zbierania ekopunktów, jest dostępna w systemie Android i iOS,
  • zeskanować swój indywidualny kod w śmieciomacie,
  • wrzucać pojedynczo surowce i zbierać ekopunkty.
Po uzbieraniu odpowiedniej liczby, można wymienić je na wybrany ekogadżet.
Miejsca odbioru ekogadżetów – w punktach InfoKraków:
  • Pawilon Wyspiańskiego, plac Wszystkich Świętych 2,
  • osiedle Zgody 7, Nowa Huta.
 
Idea montowania śmieciomatów na terenie naszego miasta jest innowacyjna, ale świetnie wpisuje się w proekologiczne działania, które miasto prowadzi od kilku lat, m.in. przy pomocy trwającej aktualnie kampanii #EKOrEWOLUCJA. Tego typu działania mają edukować i uwrażliwiać mieszkańców na tematy związane z ochroną środowiska, ekologią i troską o naturę.
 
Źródło informacji i zdjęcie: www.krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners