Red Hot Chili Peppers - Otherside

Dziś Święto Szkoły na PK

Dzisiaj o godz. 11.00 na Politechnice Krakowskiej odbędzie się Święto Szkoły, podczas którego zasłużeni pracownicy odbiorą odznaczenia państwowe, resortowe i uczelniane.

Wydarzenie zostało zorganizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego, a każdy zainteresowany będzie mógł w nim uczestniczyć za pośrednictwem transmisji on-line.

W czasie Święta Szkoły wykład pt. „Współczesne wyzwania uczelni technicznej. Wybrane refleksje” wygłosi prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, rektor Politechniki Krakowskiej w kadencjach 2008-2012 i 2012-2016, przewodniczący Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN. Podczas uroczystości odbędzie się też pokaz filmu poświęconemu Rajdowi Politechniki Krakowskiej – najstarszej w Polsce imprezie turystycznej w klasie rajdów górskich. Film nosi tytuł „Szlakami Politechniki. Historia Rajdów PK”. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata”.

Uroczystość będzie transmitowana on-line za pośrednictwem strony internetowej PK.

Pandemia uniemożliwiła zorganizowanie tradycyjnego pikniku na kampusie głównym uczelni. Jednak pracownicy i studenci otrzymają słodki upominek, który zostanie dostarczony do poszczególnych jednostek oraz na Osiedle Studenckie PK.

Samorząd Studencki PK organizuje w dniu Święta Szkoły dwa koncerty on-line: o godz. 18.00 odbędzie się Rajdowy Przegląd Kapel, a o godz. 20.30 koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Dwa Sławy”.