Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - KULTYWATOR
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.04
2018
Dziś Święto Rękawki w Krakowie

Dziś Święto Rękawki w Krakowie

 
Dziś Święto Rękawki w Krakowie
Około 300 wojów i białek, starcie dwóch armii oraz ponad 1000 lat tradycji - tak prezentują się atrakcje tegorocznych obchodów święta Rękawki na kopcu Krakusa. Zabawa potrwa od 11:30 do 18:00, wstęp wolny.

Rękawka to święto, którego obchody sięgają czasów przedchrześcijańskich, nawiązują do pogańskich obrzędów związanych z zaduszkami wiosennymi, przypadającymi na okres przesilenia wiosennego. Rękawka związana jest także z legendą o kopcu Kraka, usypanym po śmierci króla - według tradycji ziemię, z której usypano kopiec noszono w rękawach - stąd nazwa święta. Współczesne obchody święta Rękawki organizowane są od 2000 roku.

Imprezę rozpocznie tradycja rozpalenia ognia, następnie wyruszy coroczny bieg wokół kopca. Poza rekonstrukcjami wydarzeń i zwyczajów średniowiecznych nie zabraknie również odwołań do mitologii, motywem przewodnim będą „Słowiańskie zaświaty".

O godz. 16:00 wojowie skrzyżują broń - armia Wiślan zmierzy się z najeźdzcami. Poza tym, przez cały czas trwania imprezy uczestnicy będąteż mogli zaglądać do osady słowiańskiej i zobaczyć jakie rzemiosła uprawiano w średniowieczu, jakie stroje wtedy noszono i co jedzono.

Po więcej informacji sięgajcie do źródła artykułu.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners