Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Ting Tings - We Walk
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

23.05
2022
Dziś rozpoczyna się rejestracja na „architekturę” i „architekturę krajobrazu”

Dziś rozpoczyna się rejestracja na „architekturę” i „architekturę krajobrazu”

 
Dziś rozpoczyna się rejestracja na „architekturę” i „architekturę krajobrazu”
Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramami i zasadami rekrutacji. Na przyszłych architektów czeka dwudniowy egzamin z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień artystycznych.
Osoby zainteresowanie architekturą krajobrazu muszą przygotować portfolio. Elektroniczna rejestracja na pozostałe kierunki oferowane przez PK rozpocznie się 6 czerwca i będzie prowadzona w sposób ciągły do połowy września. 
 
Architektura
 
Elektroniczna rejestracja dla kandydatów architekturę rozpoczęła się 23 maja i potrwa do 14 czerwca br. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) można wnosić do 15 czerwca (decyduje data dokonania wpłaty). Egzamin z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień artystycznych, został zaplanowany w terminie 21-22 czerwca. System rekrutacyjny ustali dla każdego kandydata w sposób losowy dzień oraz godzinę egzaminu. Zainteresowane osoby zostaną poinformowane o terminie za pośrednictwem indywidualnych kont w systemie, nie później niż dwa dni przed egzaminem.
 
Egzamin wstępny składa się z dwóch prac rysunkowych wykonanych w dwóch dniach egzaminacyjnych i obejmuje:
 
  • rysunek z natury na podstawie przedstawionych elementów kompozycji;
  • rysunek z wyobraźni kompozycja o charakterze architektonicznym.
 
Szczegółowe tematy egzaminacyjne na kierunku architektura losowane i ogłaszane są w dniu egzaminu, bezpośrednio przed jego rozpoczęciem. Kandydaci powinni być wyposażeni w: ołówki, gumki do mazania oraz klipsy do przypięcia arkusza. Rysunki wykonuje się na zakodowanym w sposób losowy przez elektroniczny system rekrutacyjny PK arkuszu brystolu o formacie 50x70cm w technice ołówkowej czarno-białej. Zakodowany arkusz brystolu otrzymuje się przed wejściem na salę egzaminacyjną.
 
 
Wyniki egzaminu wstępnego zostaną ogłoszone 29 czerwca.
 
 
 
Architektura krajobrazu
 
Również 23 maja rozpoczyna się rejestracja na architekturę krajobrazu. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, kandydaci na ten kierunek przekazują swoje portfolio elektronicznie. Elektroniczna rejestracja potrwa do 11 września. Opłatę rekrutacyjną (150 zł) należy wnieść do 5 lipca. Portfolio (informacje dotyczące nazw, formatu i parametrów plików graficznych, platformy i adresów na jakie należy je przesyłać oraz sposobu przesyłania, zostaną podane do wiadomości kandydatów w Portalu Rekrutacyjnym) będzie można składać od 20 czerwca do 6 lipca. Obowiązkowy zakres tematyczny prac to: drzewo w stanie bezlistnym, drzewo z liśćmi, drzewo iglaste i liściaste razem, okazałe drzewo w pagórkowatym krajobrazie otwartym, zestawione z grupą krzewów, most w krajobrazie, ulica z drzewami w małym miasteczku, wiadukt (most drogowy) w krajobrazie, krajobraz osiedla mieszkaniowego, krajobraz przyszłości, krajobraz historyczny.
 
Kandydaci zobowiązani są także do przesłania skanu własnoręcznie podpisanego oświadczenia o samodzielnym wykonaniu wszystkich prac i braku modyfikacji technikami komputerowymi, fotograficznymi, graficznymi lub innymi.
 
 
Ogłoszenie wyników oceny portfolio nastąpi 13 lipca, jednak szansa na studia na kierunku architektura krajobrazu będzie jeszcze we wrześniu.
 
 
 
Na większość kierunków oferowanych przez Politechnikę Krakowską rejestracja zaczyna się 6 czerwca i potrwa do 19 września na studiach stacjonarnych (na studiach niestacjonarnych do 20 września).
 
 
 
W razie wszelkich wątpliwości dotyczących rekrutacji kandydaci powinni kontaktować się z właściwą Wydziałową Komisją Rekrutacyjną. Dane kontaktowe do komisji są dostępne w zakładce Kontakt. Komisje rozpoczynają dyżury w momencie uruchomienia rejestracji. Kandydaci mogą swoje pytania kierować także do Działu Promocji za pośrednictwem Messengera lub do Działu Kształcenia (dane kontaktowe na stronie Portalu Rekrutacyjnego).
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners