The Drums - How It Ended

Dziś Międzynarodowe święto liczby PI!

Po raz piąty, 14 marca na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej odbędą się obchody Dnia Liczby Pi. Głównym punktem programu będzie próba pobicia rekordu w wyrecytowaniu rozwinięcia liczby Pi.

Dotychczasowy rekord należy do studenta budownictwa z Politechniki Krakowskiej Dawida Wójcika - w 2014 roku pobił swoje poprzednie rekordy i wyrecytował 1954 cyfry po przecinku.

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WFMiI PK zaprasza wszystkich zainteresowanych w poniedziałek 14 marca do budynku siedziby Wydziału przy ul. Podchorążych 1 (sala F003).

Program Dnia Liczby Pi na WFMiI PK:

11.00-11.30 Rozpoczęcie.

11.30-12.20 Wykład „Kwadratura koła”: dr Beata Strycharz-Szemberg i dr Magdalena Grzech
z Zakładu Metod Geometrycznych Instytutu Matematyki WFMiI

12.30-13.30 Turniej: Naukowa rywalizacja.

13.40-14.20 Bicie rekordu rozwinięcia liczby Pi.

14.20 Ogłoszenie wyników bicia rekordu.

14.30 Zakończenie.

Więcej informacji: www.dzienliczbypi.pl