Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

3 Doors Down - Kryptonite
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.08
2022
Dziś finał Tour de Pologne w Krakowie

Dziś finał Tour de Pologne w Krakowie

 
Dziś finał Tour de Pologne w Krakowie
W sobotę, 30 lipca, kolarze wyruszyli na polskie drogi, aby walczyć o zwycięstwo na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Wielkie ściganie, po przejechaniu ponad 1200 kilometrów, zakończy się dziś w Krakowie.

W tym roku sceną wielkiego finału TdP ponownie jest Kraków. Dziś poznamy tu nie tylko zwycięzcę etapowego, ale i triumfatora 79. edycji imprezy i najlepszych kolarzy w poszczególnych klasyfikacjach.

Do ostatniego, siódmego etapu wyścigu kolarze wystartują ze Skawiny. I chociaż start i meta są położone niedaleko od siebie, aby dotrzeć do Krakowa, zawodnicy będą musieli pokonać 177,8 km.

Wjazd kolarzy do Krakowa nastąpi około godz. 18.00, od strony Kryspinowa, drogą wojewódzką 780. Następnie peleton przejedzie ulicami: Księcia Józefa, wschodnią jezdnią mostu Zwierzynieckiego, generała Bohdana Zielińskiego, Praską, Szwedzką, Tyniecką, Madalińskiego, zachodnią połową mostu Dębnickiego, zachodnią jezdnią al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Królowej Jadwigi i al. Focha, gdzie rozpoczną się trzy pięciokilometrowe rundy (al. Focha, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha).

Finisz będzie miał miejsce na al. Focha przy Błoniach Krakowskich. Zakończenie etapu powinno nastąpić około godz. 18.40. Następnie odbędą się dekoracje i uroczyste zakończenie imprezy.

W związku wyścigiem zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej. Szczegóły na stronach internetowych ztp.krakow.pl. Informacje o zmianach w organizacji ruchu drogowego można przeczytać tutaj.

W 2022 roku mottem przewodnim Tour de Pologne jest hasło „Wyścig dla pokoju”. To forma wsparcia dla narodu ukraińskiego. – Chcemy przeprowadzić wyścig, który będzie opierał się na zasadach braterstwa i pokoju. Wspólnie możemy przekazać ludziom takie wartości, bo Tour de Pologne to impreza, którą oglądają miliony kibiców nie tylko w Polsce. Wyścig ma zasięg międzynarodowy – podkreśla Czesław Lang, dyrektor imprezy sportowej.

Wszystkie informacje na temat wyścigu można śledzić na bieżąco na stronie internetowej tourdepologne.pl.

 

Więcej na Krakow.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners