George Ezra - Paradise

Dzień Otwarty Symulatora Tramwaju NGT6

Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej zaprasza na dzień otwarty poświęcony pierwszemu polskiemu symulatorowi tramwaju. Dziś w godz. 13.00-18.00 na Wydziale Mechanicznym PK każdy odwiedzający będzie miał okazję spróbować swoich sił w roli motorniczego.

Symulator tramwaju wiernie odzwierciedla kabinę tramwaju NGT6, układ projekcji scenerii jazdy, stanowisko instruktażowe oraz specjalny program symulacji jazdy. Wirtualna przejażdżka symuluje również wszelkie możliwe utrudnienia, które mogą wystąpić podczas jazdy – śliskie tory, awaria tramwaju lub niegrzeczny pasażer w wagonie.

Z symulatora korzystają studenci PK podczas zajęć dydaktycznych z przedmiotów takich jak m.in. teoria i inżynieria ruchu pojazdów szynowych lub projektowanie środków transportu szynowego. Na symulatorze odbywają się także szkolenia motorniczych MPK oraz prowadzone są badania z zakresu ergonomii czy psychologii transportu.

W piątek 23 lutego w godz. 13.00-18.00 każdy będzie mógł usiąść za sterami  wirtualnego tramwaju w Instytucie Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej na Wydziale Mechanicznym PK.

Wstęp wolny, rejestracja nie jest wymagana. Więcej znajdziecie na facebook'u wydarzenia.