Various Artists - Tommy Sparks / She's Got Me Dancing

2015
"Dzień otwarty dla dziewczyn" odbędzie się na PK w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki"

Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn odbędzie się 23 kwietnia 2015 na terenie Politechniki Krakowskiej. Wszystkie imprezy odbędą się w pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” przy ul. Warszawska 24.

Uczestniczki Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn na Politechnice Krakowskiej będą miały okazję poznać kobiety, które dzięki studiom na tej uczelni odnoszą sukcesy na polu zawodowym i naukowym, świetnie odnajdując się w świecie, zdawałoby się, zdominowanym przez mężczyzn.

W planie przewidziane są wystąpienia, m.in.:

profesor Joanny Dublińskiej – prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, profesor Elżbiety Nachlik – dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska oraz doktor Bożeny Tyliszczak – zajmującej się technologią tworzyw sztucznych, której wynalazki były wielokrotnie nagradzane. O tym, dlaczego warto wybrać studia na Politechnice Krakowskiej opowie Klaudia Adamkiewicz – studentka inżynierii chemicznej i procesowej.

A my w radiu Nowinki zapytaliśmy studentów co sądza o kobietach inżynierach i nie tylko: Posłuchajcie o tym co usłyszał Przemysław Jarek: