Michal Lebiest - Nocne Rendez Vous

2024
Dzień Kobiet i Mężczyzn na PK: Samorząd Studencki zaprasza na inspirujące warsztaty!

Zgłębienie tajnik profesjonalnej fotografii, poznanie tajemnic tradycyjnego obwarzanka, opanowanie sztuki tańca, a nawet stworzenie własnego żelu pod prysznic… to wszystko będzie możliwe dzięki warsztatom odbywającym się w ramach, organizowanego przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej, wydarzenia pn. „Dzień Kobiet i Mężczyzn na PK”, które odbędzie się w dniach 7-16 marca br.
8 marca tradycyjnie obchodzony jest Dzień Kobiet – święto, które jest okazją do refleksji nad postępem dokonanym w dziedzinie praw kobiet. Natomiast dwa dni później – 10 marca – świętujemy Międzynarodowy Dzień Mężczyzn. Samorząd Studentów Politechniki Krakowskiej postanowił w tym roku połączyć te dwa święta. Jak czytamy na fanpage’u SSPK: – To doskonała okazja, aby celebrować różnorodność, siłę oraz wkład, jaki wnoszą wszystkie panie i wszyscy panowie.

Obchody tych wyjątkowych dni na PK zaczną się w czwartek 7 marca, warsztatami z fotografii. Zajęcia przewidziane jest zarówno dla amatorów, jak i dla osób, które mają już jakieś doświadczenie w tym zakresie. Spotkanie odbędzie się w „Działowni” w sali D1/1 w godzinach 14.30-18.30.

Następnego dnia studenci zapraszają na Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, gdzie w Sali 537 odbędą się Warsztaty Chemiczne. Spotkanie odbędzie się w dwóch turach – zajęcia dla pierwszej grupy zaczną się o godz. 9.00, a dla następnej o godz. 12.00. Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję samodzielnie przygotować kosmetyki – żel pod prysznic, mydełko glicerynowe, cienie do powiek – ale też takie nietypowe przedmioty jak kula śnieżna z figurkami z żywicy epoksydowej (wydrukowanymi w drukarce 3D) oraz butelkę sztormową, czyli tzw. barometr chemiczny.

Miłośników krakowskich obwarzanków na pewno ucieszy możliwość odwiedzin i warsztatów w Żywym Muzeum Obwarzanka. Podczas wizyty w muzeum poza częścią teoretyczną, odbywa się część praktyczna. Każdy z uczestników może przygotować swojego własnego obwarzanka, który następnie jest obwarzany i pieczemy przez profesjonalnych wytwórców. Zajęcia odbędą się 11 marca o godz. 15.00.

Świętowanie zakończymy Warsztatami Tanecznymi, które odbędą się 16 marca o godz. 13.00 w Centrum Sportu i Rekreacji PK przy ul. Kamiennej 17. Osoby, które będą chciały przyjść na zajęcia z partnerem lub partnerką mogą się zarejestrować wspólnie. Każdy jednak będzie miał okazję tańczyć w parze – o to zadbają Organizatorzy.

Na wszystkie warsztaty odbywające się w ramach „Dnia Kobiet i Mężczyzn na PK” obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zachęcamy do udziału oraz do zapoznania się z innymi wydarzeniami, które odbędą się w marcu na Politechnice Krakowskiej, m.in. Forum Kobiet – organizowanym przez Fundację Wspierania Budownictwa Zrównoważonego i Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Wydarzenie, które odbywa się pod patronatem Wydziału Inżynierii Lądowej ma na celu promowanie roli kobiet w obszarze inżynierii i technologii. W planie wydarzenia przewidziane są trzy panele dyskusyjne. Odbędzie się ono w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” 7 marca w godzinach 14.30-18.00.