Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

clean bandit feat ellie goulding - mama
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

14.05
2024
Dr inż. Katarzyna Haraźna laureatką prestiżowego stypendium START FNP

Dr inż. Katarzyna Haraźna laureatką prestiżowego stypendium START FNP

 
Dr inż. Katarzyna Haraźna laureatką prestiżowego stypendium START FNP
Dr inż. Katarzyna Haraźna, adiunkt w Katedrze Inżynierii Materiałowej Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK została laureatką prestiżowego stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Otrzymała stypendium za osiągnięcia dotyczące wykorzystywania bakteryjnych polimerów – polihydroksyalkanianów. Jej badania koncentrują się na procesie otrzymywania bakteryjnego poli(3-hydroksyoktanianu) (P(3HO)), konstrukcji nośników leków, projektowaniu oraz charakterystyce materiałów do regeneracji kości oraz skóry, syntezie głęboko eutektycznych rozpuszczalników oraz sporządzaniu nanokompozytowych, folii mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle opakowaniowym.

Dr inż. Katarzyna Haraźna jest absolwentką technologii chemicznej, specjalność technologia polimerów na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. W 2017 roku obroniła z wyróżnieniem pracę magisterską zatytułowaną: „Badania nad modyfikacją powierzchniową nanokryształów celulozowych za pomocą bezwodnika kwasu bursztynowego”, którą wykonywała pod opieką dr inż. Agnieszki Leszczyńskiej. Stopień doktora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki chemiczne, dyscyplina dodatkowa: biologia medyczna uzyskała na podstawie rozprawy doktorskiej „Charakterystyka fizykochemiczna i biologiczna poli(3-hydroksyoktanianu) modyfikowanego diklofenakiem  – zastosowanie w procesach regeneracji tkanki kostnej oraz skóry”. Pracę doktorską wykonywała w ramach interdyscyplinarnych studiów doktoranckich „InterDokMed – Interdyscyplinarność dla medycyny innowacyjnej” w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN pod opieką dr hab. Macieja Guzika, prof. IKiFP PAN oraz prof. dr hab. Andrzeja Bojarskiego z Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja PAN.
 
Dr inż. Katarzyna Haraźna była zaangażowana w realizację pięciu projektów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki (NCN): OPUS oraz SONATA, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR): LIDER oraz z Środków Własnych IKiFP PAN: Dotacja dla Młodych Naukowców. Jest laureatką prestiżowego stypendium im. Iwanowskiej, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Stypendium umożliwiło jej odbycie sześciomiesięcznego stażu w The University of Sheffield. W ramach projektu „Badania in vitro nowych sfunkcjonalizowanych biopolimerów do zastosowań medycznych” oceniała możliwość zastosowania modyfikowanych polihydroksyalkanianów (PHA) w regeneracji skóry, naczyń krwionośnych oraz tkanki nerwowej.  Obecnie jest zaangażowana w realizację prac badawczych w projekcie OPUS „Hierarchiczne podejście do inżynierii tkanki kostno-chrzęstnej”, które są prowadzone pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Agnieszki Sobczak-Kupiec.
 
START to najstarszy w Polsce program stypendialny dla najzdolniejszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Dorobek kandydatów – udokumentowany patentami lub publikacjami w uznanych polskich i zagranicznych periodykach naukowych – jest oceniany przez uczonych będących autorytetami w swoich dziedzinach. Formalnie, poprawne wnioski najpierw ocenia panel ekspercki, który najlepsze kandydatury kieruje do recenzji. Każdemu wnioskowi zakwalifikowanemu do tego etapu przygląda się kolejnych trzech recenzentów. Na podstawie opinii zebranych na poszczególnych etapach oceny merytorycznej wyboru laureatów dokonuje Zarząd Fundacji. Jego decyzja zatwierdzana jest przez Radę Fundacji. W tym roku 100 laureatów wybierano spośród 641 kandydatów.
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners