Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Killing Joke - In Cythera
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.10
2019
Doktorat honoris causa dla prof. Alberto Molinariego

Doktorat honoris causa dla prof. Alberto Molinariego

 
Doktorat honoris causa dla prof. Alberto Molinariego
Dziś Senat Politechniki Krakowskiej na uroczystym posiedzeniu w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego nada prof. Alberto Molinariemu z Uniwersytetu w Trydencie tytuł Doktora Honoris Causa PK.
 
Prof. Alberto Molinari jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej aktywnych na świecie naukowców w dziedzinie metalurgii proszków. Jako najwyższej klasy specjalista z zakresu spiekania stopowych proszków metalicznych nie tylko przyczynił się do rozwoju nauki o materiałach, ale także wniósł ogromny wkład w opracowanie metodologii optymalizacji wielu procesów technologicznych w przemyśle metalurgii proszków.

Prof. Molinari ukończył studia z zakresu inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Padwie w 1981 r. Stopień doktora w dyscyplinie metalurgia uzyskał w 1987 r. na Politechnice w Turynie. Od roku 1987 do dziś jest zawodowo związany z Uniwersytetem w Trydencie (University of Trento). 35-letnia aktywność badawcza profesora zaowocowała ponad 500 publikacjami we włoskich i międzynarodowych czasopismach naukowych, a także w międzynarodowych materiałach konferencyjnych. Według Web of Science prace profesora były cytowane ponad 3 tysiące razy! Prof. Molinari jest członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji naukowych na świecie: American Powder Metallurgy Institute, European Powder Metallurgy Association (EPMA), International Liaison Committee, Europejskich i Światowych Kongresów Metalurgii Proszków. Od kilkudziesięciu lat prof. Alberto Molinari współpracuje z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, wniósł ogromny wkład w rozwój dyscypliny inżynieria materiałowa oraz promowanie kadr naukowych na Politechnice Krakowskiej.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PK, które rozpocznie się w poniedziałek 28 października 2019 r. o godz. 11 w Collegium Maius UJ, laudację wygłosi rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners