Rotten Bark - Beep Song

Do biegu, gotowi, start!

24 marca odbędzie się 41. Bieg Kościuszkowski, w trakcie którego zmierzą się zarówno damskie jak i męskie sztafety z całego kraju. Bieg odbywa się w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi w 1794 r.

Bieg, dzięki swojej wieloletniej tradycji, wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń na Politechnice Krakowskiej. Jest to też jedno z największych wydarzeń sportowych dla wszystkich krakowskich uczelni. Jak co roku, przed rozpoczęciem biegu przedstawiciele Politechniki złożą kwiaty na płycie upamiętniającej uroczystą przysięgę i objęcie przez Tadeusza Kościuszkę przywództwa insurekcji.

Kategorie biegowe:
1) Bieg sztafetowy mężczyzn (w tym służb mundurowych) - 5 zmian
2) Bieg sztafetowy kobiet - 4 zmiany
3) Bieg Vipów
4) Bieg osób niepełnosprawnych

Organizatorami Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki są Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.
Więcej informacji i szczegółowy program:  www.azs.pk.edu.pl.