Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Maccabees - Pelican
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

29.10
2020
Co zrobić, aby odwiedziny cmentarza były bezpieczne?

Co zrobić, aby odwiedziny cmentarza były bezpieczne?

 
Co zrobić, aby odwiedziny cmentarza były bezpieczne?
Dystans społeczny, dostosowana do powierzchni liczba uczestników oraz zasłanianie ust i nosa – to najważniejsze zasady pozwalające zapobiegać transmisji koronawirusa.

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie apeluje do mieszkańców, aby odwiedzając groby swoich bliskich, przestrzegali zaleceń sanitarnych wprowadzonych rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października br. Stosowanie się do nich ma kluczowe znaczenie w walce z epidemią.
 
W tzw. strefie czerwonej, którą objęty został także Kraków, na cmentarzach obowiązują następujące zasady:
  • w budynkach i innych obiektach kultu religijnego może znajdować się przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m nie więcej uczestników niż 1 osoba na 7 m2 powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy; uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;
  • na zewnątrz uczestnicy powinni przebywać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie oraz zakrywać usta i nos; nie dotyczy to osób sprawujących kult religijny.
Informacja dotycząca maksymalnej liczby osób mogących jednocześnie przebywać w obiektach kultu religijnego (kaplicach) oraz salach pożegnań, administrowanych przez ZCK w Krakowie (oprócz osób sprawujących kult religijny):
  • sala pożegnań cmentarza Rakowickiego przy ul. Rakowickiej 26 – do 5 osób
  • kaplica cmentarza Podgórze przy ul. Wapiennej 13 – do 7 osób
  • kaplica cmentarza Prądnik Czerwony przy ul. Powstańców 48 – do 26 osób
  • kaplica ekumeniczna cmentarza Prądnik Czerwony przy ul. Powstańców 48 – do 19 osób
  • kaplica cmentarza Prądnik Czerwony przy ul. Reduta – do 17 osób
  • kaplica cmentarza Grębałów przy ul. Darwina 1G – do 16 osób
  • sala pożegnań cmentarza Grębałów przy ul. Darwina 1G – do 4 osób.
Uwaga: Organizatorzy pochówku mają obowiązek dopilnować, aby liczba osób biorących udział w uroczystości pogrzebowej nie przekraczała limitów obowiązujących w danej kaplicy czy sali pożegnań.
 
Korzystanie z kaplic na cmentarzach: Bronowice, Mydlniki, Prokocim, Wola Duchacka i Pychowice – ze względu na ich bardzo małą powierzchnię – wymaga indywidualnego uzgodnienia.
 
Kaplica na terenie cmentarza Rakowickiego, administrowana przez parafię, funkcjonuje na dotychczasowych zasadach z ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii.
 
---
fot. Piotr Forczek / Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie
źródło: krakow.pl
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners