Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Tilt - Mowie Ci Ze
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

22.07
2022
Chcesz przygotować swoją pierwszą wystawę? Skorzystaj ze wsparcia miasta!

Chcesz przygotować swoją pierwszą wystawę? Skorzystaj ze wsparcia miasta!

 
Chcesz przygotować swoją pierwszą wystawę? Skorzystaj ze wsparcia miasta!
Chcesz przygotować swoją pierwszą monograficzną wystawę lub wydarzenie artystyczne, ale nie wiesz, jak uzyskać dofinansowanie swojego przedsięwzięcia? Weź udział w miejskim projekcie wspierającym debiuty artystyczne realizowane do końca roku 2022 w obszarze sztuk wizualnych.

Celem projektu jest wsparcie rozwoju młodej sztuki współczesnej i promocja jej twórców – młodych artystów, którzy dotychczas nie mieli własnej, pierwszej, wystawy monograficznej, nie wydali pierwszego katalogu swoich prac. To pomoc w wejściu na rynek sztuki.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Projekt jest zapowiedzią przygotowywanego do wdrożenia Programu dla Sztuki, opracowanego w ramach Programu Rozwoju Kultury w Krakowie do roku 2030.

Krakowski sektor sztuk wizualnych to wiele pokoleń znakomitych twórców i artystów, bogactwo myśli oraz różnorodność form wypowiedzi. Są jednak obszary, które wymagają szczególnej troski i wsparcia samorządu.

 − Corocznie wielu młodych ludzi przyjeżdża do Krakowa, aby tu podjąć studia na kierunkach artystycznych i projektowych. Każdego roku wielu absolwentów podejmuje decyzje o wyborze miejsca do pracy i życia. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie miasta, chcąc tworzyć lepsze warunki dla rozwoju twórców i zachęcać do pozostania w Krakowie, powinniśmy szczególnie zadbać o dostępność przestrzeni działań twórczych oraz widoczność tworzonych dzieł. Artyści kończący studia stają w obliczu trudności z wejściem na rynek sztuki i utrzymaniem ciągłości działalności twórczej, stąd wsparcie młodych adeptów sztuki u progu ich zawodowej kariery i pomoc w organizacji pierwszej monograficznej wystawy w Krakowie – mówi Katarzyna Piotrowska, zastępczyni dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

Z wnioskiem o wsparcie finansowe początkujących artystów, absolwentów uczelni artystycznych (w okresie do 10 lat po ukończeniu studiów), kuratorów, projektantów i wszystkich młodych twórców, mogą zwrócić się: galerie sztuki, organizacje pozarządowe lub inne podmioty uprawnione do organizowania wystaw oraz projektów artystycznych w obszarze sztuk wizualnych.

Wniosek (nie obowiązuje formularz) należy skierować do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków do 30 września 2022 r. Dokument powinien zawierać, m.in.: opis projektu, termin i miejsce realizacji oraz kalkulację przewidywanych kosztów.

Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa – bezpośredni link tutaj.

 

---

źródło: Krakow.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners