Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Rush - Closer To The Heart
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.02
2016
Chcemy oddychać - impreza multiartystyczna

Chcemy oddychać - impreza multiartystyczna

 
Chcemy oddychać - impreza multiartystyczna
Zapraszamy na koncert muzyczny oraz multimedialne występy przedstawicieli środowisk: artystycznego, medialnego i sportowego. Wydarzenie poświęcone jest wspólnej idei walki ze smogiem.

Organizatorzy tak piszą o wydarzeniu:

"Zapraszamy na wydarzenie, które będzie połączeniem koncertu muzycznego oraz multimedialnych występów przedstawicieli środowisk: artystycznego, medialnego i sportowego, skupionych wokół idei walki ze smogiem. Stan małopolskiego powietrza oraz brak zdecydowanych działań mających na celu poprawę jakości powietrza spowodowały, że artyści i sportowcy postanowili zaprotestować i wyrazić swe niezadowolenie z tej, jakże powolnej i mało skutecznej, walki z zanieczyszczeniem powietrza. 


Podczas koncertu zagrają:
Świetliki, Bzyk, Paradygmat, Stonerror, Suzi Wang

Z ekranu wystąpią:
Kazik Staszewski, Tymon Tymański, Mirek Zacier Jędras, Mateusz Cetnarski i inni.

Koncert poprowadzą: Marek Rusinek i Adam Grzanka.

W ten sposób chcą zaapelować o jednogłośne przyjęcie uchwały antysmogowej dla Krakowa, a w przyszłości dla całej Małopolski. 

Pomysłodawcą wydarzenia jest Bzyk, który już wcześniej zaangażował się w działania na rzecz poprawy jakości powietrza i wraz z Zbigniewem Wodeckim nagrali piosenkę „ Pozwól mi oddychać” (https://www.youtube.com/watch?v=mfrmRtDWxd4)

„Ponieważ mam dość życia w tym syfie, postanowiłem zaprosić kolegów i wspólnie zaprotestować przeciwko opieszałości władz w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących czystego powietrza” – tłumaczy Bzyk – współorganizator wydarzenia.


Koncert odbędzie się 12 lutego w Rotundzie o godzinie 20.00.
przy ul. Oleandry 1 w Krakowie.

Wstęp na koncert jest wolny. Artyści nie pobierają wynagrodzenia. Impreza ma charakter NO LOGO. Organizatorami koncertu jest Fundacja „Sztuka Przyszłości”, Krakowski Alarm Smogowy oraz Rotunda.


Podczas wydarzenia o zanieczyszczeniu powietrza krótko opowie Profesor Adam Grochowalski z Politechniki Krakowskiej.

Kraków od lat boryka się z trującymi pyłami i bezno()pienem, których normy przekraczane są notorycznie w okresie grzewczym. Wyniki badań jakości powietrza nie pozostawiają złudzeń – Kraków i cała Małopolska jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Dotychczasowe działania nie były skuteczne, a jedynie pochłaniały miliony publicznych pieniędzy na pozorowane działania. Dziś są dostępne narzędzia, które pozwalają na skuteczną walkę ze smogiem. Kraków jako pierwsze miasto w Polsce ma szanse na wprowadzenie regulacji, które pozwolą w ciągu najbliższych 4 lat wyeliminować źródła niskiej emisji. Już w piątek 15 stycznia w Sejmiku Województwa Małopolskiego odbędzie się głosowanie nad uchwałą wprowadzającą ograniczenia w stosowaniu paliw stałych w Krakowie." 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners