Daughtry - Maybe We're Already Gone

Cantata zaprasza na koncert kolęd w ostatnią sobotę 2023 roku

Polskie i zagraniczne kolędy w wyjątkowych aranżacjach wybrzmią 30 grudnia 2023 r. o godz. 19:30 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie (ul. Aleksandry 1). W koncercie wystąpi Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej Cantata pod dyrekcją Marty Stós. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas koncertu będzie można posłuchać nie tylko polskich i staropolskich kolęd, ale również zagranicznych m.in. ukraińskich, łacińskich, niemieckich, angielskich i szkockich. Przed publicznością zgromadzoną w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie-Nowym Bieżanowie wystąpią: Edyta Piasecka – znana polska solistka operowa (sopran), Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej Cantata (przygotowanie chóru, dyrygent: Marta Stós) oraz Lindsay Davidson (dudy szkockie). Akompaniować będzie również Krakowski Zespól Kameralny, pod kierownictwem artystycznym dr. Łukasza Matei. Koncert poprowadzi dziennikarz muzyczny Dariusz Stańczuk.

Koncert organizowany jest przez Klub Aleksandry  - filię Centrum Kultury Podgórza w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Patronatem honorowym wydarzenie objął Zbigniew Kożuch – Przewodniczący Rady Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.