Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Cranberries - Hollywood
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

30.12
2020
Brzmienia Krakowa – bezpłatny koncert na platformie PLAY KRAKÓW

Brzmienia Krakowa – bezpłatny koncert na platformie PLAY KRAKÓW

 
Brzmienia Krakowa – bezpłatny koncert na platformie PLAY KRAKÓW
Jak brzmi Kraków? Które melodie przywodzą na myśl rozświetlony porannym słońcem Rynek Główny i wąskie uliczki prowadzące do charakterystycznych krakowskich piwnic?
 
Od 28 grudnia na platformie PLAY KRAKÓW publiczność w całej Polsce może usłyszeć dźwięki pochodzące ze stolicy Małopolski. W programie koncertu „Brzmienia Krakowa” znajdą się piosenki krakowskich kompozytorów, solistów i zespołów w wykonaniu artystów reprezentujących różne pokolenia.
 
W programie koncertu znalazły się zarówno utwory dobrze znane, jak i te, które warto przypomnieć – wszystkie przygotowane w nowych aranżacjach. Najważniejszym bohaterem jest Kraków – miasto będące centrum rozwoju kultury.
Jak brzmi Kraków?
 
Podczas koncertu zabrzmiały piosenki nierozerwalnie związane z Krakowem, takie jak poetycka „Bracka” Grzegorza Turnaua, nostalgiczny „Kraków” Marka Grechuty czy rockowy „Krakowski spleen” Maanamu, utwory z repertuaru Skaldów, Andrzeja Sikorowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, a także kompozycje jazzowe Jarosława Śmietany i Janusza Muniaka.
 
Kierownikiem muzycznym koncertu, zarejestrowanego w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jest Krzysztof Odrobina. Oprócz krakowskich gwiazd zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli artyści, dla których Kraków stanowi źródło polskiej tradycji oraz nieustannej inspiracji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno legendarni bardowie, m.in. Andrzej Sikorowski, jak i grupa młodych wokalistów – chociażby niezwykle utalentowana Karolina Leszko, która od momentu słynnego występu z Michaelem Bublé w TAURON Arenie szturmem zdobywa polską scenę muzyczną.
 
Swoje interpretacje krakowskich utworów zaprezentowali również m.in. Marta Bizoń, Agnieszka Bieńkowska, Marcin Jajkiewicz, Joanna Smajdor, Rafał Żur, Proforma & Ator czy Piotr Wyleżoł, a towarzyszyła im Brzmienia Krakowa Orkiestra pod batutą Bartosza Pernala. Widowisko okraszone zostało wspaniałym głosem Jerzego Treli, który – jako czuły i uważny narrator – przeprowadza widzów przez cały koncert, opisując jego poszczególne elementy i inspiracje, używając przy tym… krakowskiej gwary.
 
Koncert jest dostępny bezpłatnie na platformie PLAY KRAKÓW od 28 grudnia.
 
Organizatorami koncertu są Miasto Kraków i KBF. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Narodowe Centrum Kultury i Fundacja Pełni Kultury.
 
 
--- 
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners