Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Him - Wicked Game
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

03.09
2020
Brawurowa muzyczna historia Komedy w krakowskich parkach!

Brawurowa muzyczna historia Komedy w krakowskich parkach!

 
Brawurowa muzyczna historia Komedy w krakowskich parkach!
Minęło już 50 lat od śmierci naszego bohatera, a my cały czas zastanawiamy się, kim tak naprawdę był Krzysztof Komeda – tymi słowami Wojtek Mazolewski otwiera audiobook z fascynującą biografią jazzowego geniusza. To zaproszenie do muzycznej podróży, w której naszym przewodnikiem będzie Marcin Dorociński.

 

„Audioserial w parku” to akcja kulturalna, w ramach której między 4 września a 4 października mieszkańcy Krakowa i bywalcy krakowskich parków będą mogli bezpłatnie posłuchać biografii Krzysztofa Komedy – kompozytora i pianisty, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków. Początki jego światowej kariery muzycznej zaczynają się właśnie w Krakowie, w którym po raz pierwszy wziął udział w jam session, a także zakładał swoje pierwsze jazzowe zespoły i prezentował swoją twórczość, występując w Piwnicy pod Baranami. 
 
Komeda/Mazolewski to fabularyzowana opowieść autorstwa Krzysztofa Komandera o burzliwym życiu muzyka, w znakomitej interpretacji Marcina Dorocińskiego przeplatanej nowymi aranżacjami klasycznych utworów Komedy autorstwa Wojtka Mazolewskiego. To także spotkanie dwóch osobowości – tragicznie zmarłego autora muzyki do „Dziecka Rosemary” i „Dwóch ludzi z szafą” Romana Polańskiego oraz założyciela, a także lidera formacji Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet.
 
Komeda/Mazolewski to również archiwalne wypowiedzi Tomasza Stańki, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Kazimierza Kutza i wielu innych znakomitych postaci z otoczenia głównego bohatera „Audioserialu w parku”. Rozmowy wykorzystane w audiobooku przeprowadziła Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka, autorka biografii „Komeda. Osobiste życie jazzu” – poruszającego portretu muzycznego geniusza, ale i pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.
 
Jak usłyszeć historię o Komedzie i nowe interpretacje jego utworów w wykonaniu zespołu Mazolewskiego?
 
Podróż możecie rozpocząć w jednym z pięciu krakowskich parków, a potrzebny Wam będzie do tego jedynie smartfon z dostępem do Internetu i skanerem kodów QR.
 
Na informacyjnych tabliczkach w pięciu krakowskich parkach i alejach – parku Dębnickim, parku Lotników Polskich, parku Kościuszki, Młynówce Królewskiej i przy Bagrach – znajdziecie plakaty akcji. Wystarczy pobrać aplikację Audioteka, zeskanować znajdujący się na plakatach kod QR i przejść wprost do audiobooka. Przed Wami kilka godzin brawurowej, przepełnionej muzyką historii – w całości za darmo.
 
– Odpryski jego twórczości znajduję we wszystkim, co mnie otacza – mówi Wojtek Mazolewski. Warto sięgnąć po „Audioserial w parku” i przekonać się o słuszności tych słów!
 
„Audioserial w parku” to wspólne przedsięwzięcie KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, oraz serwisu Audioteka. Akcji patronuje kampania informacyjno-społeczna „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.
 
---
 
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners