Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coma - Pierwsze wyjscie z mroku
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

11.11
2022
Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

 
Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości
Dziś, 11 listopada, przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje do mieszkańców miasta o wywieszenie flagi narodowej na swoich domach.

W rocznicę odzyskania niepodległości Urząd Miasta Krakowa został udekorowany flagami państwowymi, miejskimi i Unii Europejskiej. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostały także maszty w różnych miejscach miasta.

Na ulice Krakowa wyjechał tabor komunikacji zbiorowej udekorowany biało-czerwonymi i biało-niebieskimi flagami.

W Święto Niepodległości kładka o. Bernatka i TAURON Arena Kraków zaświecą się na biało-czerwono. Patriotyczna iluminacja pojawi się również na wieży telewizyjnej firmy Emitel na Krzemionkach.

Ponadto w ramach kolejnej odsłony akcji „Niepodległa do hymnu”, organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, w samo południe z wieży kościoła Mariackiego zostanie odegrany i odśpiewany hymn państwowy, a tuż po nim zabrzmi hejnał.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 r. akcji „Niepodległa do hymnu”, Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie rozpoczną się o godz. 9.15 złożeniem kwiatów przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionistów.

O godz. 9.30 nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu, a o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej rozpocznie się msza w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Po nabożeństwie na placu przed Katedrą będą rozdawane flagi państwowe.

O godz. 11.30 zostaną złożone kwiaty przy Krzyżu Katyńskim na placu o. Adama Studzińskiego.

W południe na placu Matejki odbędą się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem Wojska Polskiego. W programie: wręczenie odznaczeń państwowych oraz aktów nadania obywatelstwa polskiego, przemówienia przedstawicieli władz samorządowych, złożenie wieńców, defilada ulicą Basztową. W godz. 11.00-15.00 na placu Matejki będą wystawione pojazdy reprezentacyjne służb mundurowych.

 

Źródło: Krakow.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners