Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various Artists - Maroon5 / Makes Me Wonder
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

20.01
2020
Badaczki z PK odebrały granty w X edycji programu „Lider”

Badaczki z PK odebrały granty w X edycji programu „Lider”

 
Badaczki z PK odebrały granty w X edycji programu „Lider”
W czwartek, 16 stycznia br. w Warszawie odbyła się gala wręczenia symbolicznych czeków laureatom X edycji programu „Lider”. Finansowe wsparcie otrzymały m.in. badaczki z Politechniki Krakowskiej: dr inż. Kinga Korniejenko z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki oraz Julia Radwan-Pragłowska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej.

Program „Lider” organizowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jego cel to wsparcie naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych i zarządzaniu własnym zespołem badawczym. W ramach programu nie narzucono ograniczeń związanych z dziedziną nauki, w której należy realizować projekt. Wyniki prac mają mieć zastosowanie praktyczne i posiadać potencjał wdrożeniowy. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,5 mln złotych.
 
O granty w X edycji programu „Lider” walczyło 233 młodych naukowców. Laureatami zostało 42 badaczy z całej Polski. Zwycięzcy otrzymali na realizację swoich projektów w sumie 58 989 226,57 zł. 
 
Nagrodzony projekt, którym kieruje dr inż. Kinga Korniejenko z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki – „Pianki geopolimerowe o niskiej przewodności cieplnej wytwarzane na bazie odpadów przemysłowych jako innowacyjny materiał dla gospodarki o obiegu zamkniętym” – otrzyma 1 460 275 zł dofinansowania. Z kolei projekt „BioHemPro – personalizowane bifunkcyjne matryce hybrydowe o indukowanych właściwościach bioaktywnych jako innowacyjne systemy hemostatyczne”, kierowany przez mgr inż. Julię Radwan-Pragłowską z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, dostanie wsparcie w wysokości 1 409 375 zł. 
 
Na gali, podczas której zwycięzcy X edycji programu „Lider” odebrali symboliczne czeki, obecni byli: wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Grzegorz Wrochna i dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dr inż. Wojciech Kamieniecki. W uroczystości uczestniczył rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jan Kazior oraz dziekan Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał. W czasie czwartkowej gali ogłoszono kolejną edycję programu „Lider”. Nabór wniosków potrwa do 16 marca br.
 
 
  
 
Na zdjęciu, od lewej: prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał, mgr inż. Julia Radwan-Pragłowska, dr inż. Kinga Korniejenko, prof. dr hab. inż. Jan Kazior (gala X edycji programu „Lider”) / fot. materiały PK
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners