Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

My Chemical Romance - Sleep
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

05.11
2018
Badacze z PK pracują nad lekami na łuszczycę

Badacze z PK pracują nad lekami na łuszczycę

 
Badacze z PK pracują nad lekami na łuszczycę
Zespół chemików z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK opracowuje biohybrydowe materiały hydrożelowe, inkorporowane systemem nanośnik-lek. Rozwiązanie ma chronić przed urazami mechanicznymi skóry i wydłużać działanie podawanych miejscowo leków.

Szacuje się, że na świecie łuszczyca dotyka ok. 2-5% ludzi, czyli ok. 140-210 milionów pacjentów. To poważne schorzenie objawia się uciążliwymi zmianami skórnymi o różnym nasileniu i rozległości.

Na Politechnice Krakowskiej prowadzone są badania nad stworzeniem biohybrydowego materiału hydrożelowego, który wykorzystując system nanonośnik-lek może stanowić nowatorskie podejście do leczenia łuszczycy. Pracuje nad tym zespół pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Bialik-Wąs z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Projekt otrzymał 1,2 mln zł z programu „Lider” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Finał prac planowany jest na grudzień 2021.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners