Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Florence and the Machine - You've Got Love
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

01.08
2022
Badacz z Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu MINIATURA 6

Badacz z Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu MINIATURA 6

 
Badacz z Politechniki Krakowskiej wśród laureatów konkursu MINIATURA 6
Kilka dni temu poznaliśmy kolejnych laureatów konkursu MINIATURA, organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Inicjatywa służy wsparciu działań naukowych prowadzących do przygotowania przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN lub innych konkursach ogólnokrajowych i międzynarodowych.

Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym do końca lipca. Do tej pory odbyły się trzy nabory. Laureatem MINIATURY 6 jest m.in. dr inż. Tomasz Majka z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. 

 

W 6. edycji konkursu MINIATURA można uzyskać finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł. Budżet całego przedsięwzięcia wynosi 20 mln zł. O środki na trwające do 12 miesięcy badania wstępne bądź pilotażowe, kwerendę, staż naukowy, wyjazd badawczy albo wyjazd konsultacyjny mogą starać się naukowczynie i naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2010 r., nie kierowali i nie kierują realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki i mają w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe.
 
Laureatem jednego z naborów w ramach trwającej edycji konkursu MINIATURA został dr inż. Tomasz Majka z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Naukowiec na projekt  pn. „Chemiczna modyfikacja lignosulfonianu wapnia w kierunku otrzymania antypirenu dla biopolimerów inżynierskich” otrzymał dofinansowanie w wysokości 38 500 zł na badania wstępne i pilotażowe.
 
Dr inż. Tomasz Majka jest pracownikiem Katedry Chemii i Technologii Polimerów WIiTCh PK. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (obecnie: Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie) oraz Politechniki Krakowskiej. W 2015 r. uzyskał na PK stopień doktora na podstawie rozprawy pt. „Badania nad wytwarzaniem nanokompozytów poliamid-6/montmorylonit o polepszonych właściwościach użytkowych”. Zainteresowania naukowe dr. inż. Tomasza Majki oscylują m.in. wokół: mechaniki, budowy i obsługi maszyn do przetwarzania tworzyw sztucznych, analizy termicznej i palności materiałów polimerowych, metod łączenia i obróbki tworzyw sztucznych, przetwórstwa tworzyw sztucznych, balistyki końcowej. Naukowiec w lutym br. otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej. Pracownik PK jest również laureatem Nagrody II stopnia im. Prof. Zbigniewa Engela, która została przyznana w 2020 r. za cykl prac opublikowanych w latach 2017-2019, dotyczących tematyki kompozytów polimerowych, w tym kompozytów z udziałem biopolimerów i polimerów inżynierskich. 
 
 
 

 

Listę laureatów konkursu MINIATURA 6 można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners