Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - KULTYWATOR
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

20.04
2023
Atlas Ward nowym partnerem Politechniki Krakowskiej

Atlas Ward nowym partnerem Politechniki Krakowskiej

 
Atlas Ward nowym partnerem Politechniki Krakowskiej
Atlas Ward, lider generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce, nowym partnerem Politechniki Krakowskiej. Współpraca w zakresie wymiany eksperckiej wiedzy i doświadczeń wpisuje się w strategiczne cele uczelni i firmy związane z wzmacnianiem relacji środowiska akademickiego i gospodarczego.

Politechnika Krakowska to trzeci ośrodek akademicki (po Politechnice Wrocławskiej oraz wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym), z którym Atlas Ward zdecydował się na długofalową współpracę. Podpisaną w kwietniu umowę o współpracy sygnowali członkowie zarządu Atlas Ward: Rafał Zajączkowski i Tomasz Ślęzak oraz reprezentujący uczelnię - prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej.
 
Politechnika Krakowska to pierwsza uczelnia w Polsce, która oferuje studia związane z metodyką BIM. Jej wykładowcy to prekursorzy oraz wybitni praktycy i specjaliści w tym zakresie, w Polsce. Studenci Politechniki zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technik komputerowego modelowania i wspomagania projektowania (CAD) oraz zarządzania informacją o obiektach budowlanych (BIM) w ramach unikatowej w skali kraju specjalności pn. „Budowle - informacja i modelowanie (BIM)” na kierunku budownictwo.
 
Współpraca Atlas Ward z krakowską uczelnią wpisuje się w strategię rozwoju spółki, opartą m.in. na digitalizacji, optymalizacji procesów oraz wdrażaniu nowoczesnych systemów do codziennej pracy zespołów.
 
W ramach współpracy z Politechniką Krakowską liczymy na wymianę wiedzy, doświadczeń i kompetencji - w obszarze metodyki BIM. Rozwój digitalizacji jest jednym z naszych priorytetów. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Politechniką Krakowską wesprze ten proces – mówi Tomasz Ślęzak, członek Zarządu Atlas Ward. 
 
Mamy wiele do zaoferowania nowemu partnerowi. Nasi eksperci to światowa czołówka w obszarze inżynierii lądowej, będziemy dzielić się wiedzą i praktycznym doświadczeniem, które może być wsparciem na każdym etapie procesu budowalnego – mówi prof. Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej. – W planach mamy szkolenia, kursy, studia podyplomowe dla pracowników firmy, prowadzenie doktoratów wdrożeniowych czy wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz prowadzenia nadzorów naukowych i opracowywania opinii i ekspertyz na potrzeby Atlas Ward.
 
Na nowej współpracy skorzystają także studenci, zwłaszcza Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. W ramach umowy przewidziano dla nich m.in. praktyki i wizyty studyjne w jednostkach firmy, seminaria, webinary, konferencje naukowo-techniczne, realizację prac dyplomowych na praktyczne tematy, powiązane z działalnością firmy. Atlas Ward wesprze młodych inżynierów z Politechniki Krakowskiej w stawianiu pierwszych zawodowych kroków – będą mogli zobaczyć w praktyce jak wyglądają realizacje lidera generalnego wykonawstwa. Najlepsi uczestnicy studenckich praktyk otrzymają ofertę stałej współpracy.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners