Rotten Bark - Beep Song

Architektura jako dialog kultur

Przedstawiciele Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej odwiedzili Libański Uniwersytet Amerykański w Bejrucie, na zaproszenie prof. Rachida Chamouna - dziekana Wydziału Architektury i Projektowania Wnętrz wspomnianej uczelni.

W ramach współpracy Politechniki Krakowskiej oraz uniwersytetu w Bejrucie od 9 do 16 maja w Libanie odbywało się seminarium, które poświęcono idei odbudowy syryjskiego Aleppo. Według projektu, bezpośrednio po zakończeniu konfliku Polska ma pomóc w odtworzeniu istotnych elementów infrastruktury Aleppo koniecznych do przywrócenia normalnego funkcjonowania miasta.
Dydaktycy naszej uczelni byli członkami komisji dyplomowych podczas obron studentów Lebanese American University, natomiast krakowscy dyplomanci mieli okazję zobaczyć propozycje architektoniczne dla Trypolisu, Tyru oraz Damour jak również porozmawiać z libańskimi studentami.