Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Daughtry - We're Not Gonna Fall
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

13.02
2018
Antysmogowa wieża w centrum Krakowa

Antysmogowa wieża w centrum Krakowa

 
Antysmogowa wieża w centrum Krakowa
W parku imienia Henryka Jordana została uruchomiona pierwsza w Polsce wieża antysmogowa. Wykorzystuje opatentowaną technologię jonizacji do oczyszczania powietrza. Smog Free Tower jest wysoka na 7 i dysponuje zasięgiem kilkunastu metrów.

W roku ubiegłym urządzenie było testowane w kilku miejscach w Chinach. Jest instalacją plenerową autorstwa holenderskiego projektanta Daana Roosegaarde. Technologia ta pozwala filtrować 30 tys. metrów sześciennych powietrza na godzinę, zużywając mniej prądu niż domowy bojler. Jedna z holenderskich uczelni – Politechnika w Eindhoven – potwierdziła skuteczność wieży.

Wieża antysmogowa pozostanie w Parku Jordana na 2 miesiące.

 

Źródło:

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-antysmogowa-wieza-czysci-powietrze-w-parku-jordana,4405912,artgal,t,id,tm.html

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners