Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Red Hot Chili Peppers - Californication
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.06
2022
Alpaki na PK! - ważna akcja studentów PK!

Alpaki na PK! - ważna akcja studentów PK!

 
Alpaki na PK! - ważna akcja studentów PK!
Takich gości Politechnika Krakowska jeszcze nie miała. W piątek 10 czerwca – na zaproszenie Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Krakowskiej – na kampus główny uczelni przy ul. Warszawskiej 24 w godz. 12.00-16.00 zawitają alpaki i kozy z mini zoo Jeziorkowo.

 Wydarzenie „Alpaki na PK” to część ogólnopolskiej akcji NZS „Studenci dla zdrowia”. W jej ramach żacy PK już zimą morsowali, potem podczas „Silent disco” poznawali zalety muzykoterapii, a teraz będą mogli spotkać się ze zwierzakami i ich opiekunami, by dowiedzieć się więcej o magicznych właściwościach zooterapii. – Tą akcją chcemy zwrócić uwagę na ważny problem studenckiego zdrowia, i fizycznego, i psychicznego. Pokazać, że z problemami zdrowotnymi nie musimy zostawać sami, jest wiele form wsparcia, także naturalnych, o których każdy młody człowiek może pomyśleć. Zwrócenie się o pomoc w sytuacji życiowych trudności nie jest wyrazem słabości, ale prawem każdego z nas – mówi Maksymilian Pach z NZS PK, koordynator akcji „Alpaki na PK”.

 

W piątek 10 czerwca na kampusie głównym uczelni  pojawią się alpaki i kozy z Jeziorkowa, krakowskiego gospodarstwa i mini zoo (z ul. Ciekowiec 50), które zajmuje się m.in. alpakoterapią. Zwierzaki i ich opiekunowie będą czekać na studentów w godz. 12.00-16.00 obok budynku biblioteki na kampusie przy ul. Warszawskiej 24. – Będzie się można przytulić do alpak, pogłaskać kozy, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ich opiekunowie opowiedzą o zaletach zdrowego stylu życia i zbawiennego wpływu kontaktu ze zwierzętami na zdrowie i nastrój człowieka – mówi Maksymilian Pach. Studenci liczą, że w akcji nie przeszkodzi zmienna pogoda…
 
Zalety zooterapii jako metody wspomagającej inne formy terapii, są znane i potwierdzone praktyką. Zooterapia w swoich różnych formach (w Jeziorkowie dostępne są m.in. alpakoterapia, dogoterapia, felinoterapia (koty), awiterapia (ptaki), bowiterapia (kozy), rodoterapia (świnki morskie) wspomaga wszechstronny rozwój, daje pozytywne emocje, motywuje do aktywności ruchowej oraz poznawczej podczas kontaktu ze zwierzętami. – Towarzystwo zwierząt, przede wszystkim roślinożerców, ma odprężające, kojące, regenerujące, motywujące i inspirujące działanie na każdego człowieka, dorosłego i dziecka, chorego i zdrowego – podkreślają twórcy Jeziorkowa na swojej stronie. Jak wymieniają, zooterapia wpływa pozytywnie także na rozwój komunikacji werbalnej i pozawerbalnej, rozwój relacji społecznych w grupie. W szczególności polecana jest dla osób z nerwicą, zaburzeniami lękowymi i depresją, autyzmem, ADHD, zespołem Downa. Wspomaga rozwój dzieci i dorosłych, którzy mają problemy emocjonalne. Wspiera osoby doświadczone trudnościami życiowymi, załamaniami nerwowymi bądź stresami. 
 
Problem ze zdrowiem młodych ludzi, zwłaszcza psychicznym oraz dostępem do specjalistycznej pomocy (zwłaszcza psychologicznej i psychiatrycznej) nasilił się w ostatnich latach, pogłębiła go dodatkowo pandemia. Uwagę zwróciły na to m.in. raporty Rzecznika Praw Pacjenta z 2020 r. oraz „Zdrowie psychiczne studentów”, opracowany w 2021 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów Psychologii. 
 
Na Politechnice Krakowskiej wsparciem psychologicznym służy studentom Akademicki Punkt Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych (przy Centrum Pedagogiki i Psychologii PK) oraz powołane w maju tego roku Centrum Wsparcia Społeczności Akademickiej PK.
 

 

Informacje o wydarzeniu „Alpaki na PK!” na Facebooku
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners