Mr.Big - Wild World

Akcja „Pola Nadziei” zebrała 7,5 tys. złotych

7,5 tys. złotych zebrano na Politechnice Krakowskiej podczas 22. edycji akcji „Pola Nadziei”. Kwestowano dla osób terminalnie chorych z Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
Zbiórka odbyła się na wszystkich kampusach Politechniki oraz Osiedlu Studenckim PK w środę 22 maja br. Zebrano 7496,19 złotych i 1,70 euro. Jest to najlepszy wynik w ciągu ostatnich kilku lat.

Kampania „Pola Nadziei” ma na celu nie tylko pozyskanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia, ale także zwrócenie uwagi na potrzeby ludzi chorych oraz szerzenie idei hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży.

Akcję, w którą włącza się Politechnika Krakowska, organizuje Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”. Towarzystwo obejmuje całościową i profesjonalną opieką osoby terminalnie chore, głównie na nowotwory. Pomoc świadczona jest na oddziale stacjonarnym, a także w domu pacjenta. Dzięki staraniom członków Towarzystwa w 1996 r. został wybudowany dom – Hospicjum św. Łazarza.

Więcej informacji pod adresem: www.polanadziei.pl